Rönesans’ın gasbettiği hakları için direnen işçiler 5 gündür Piazza önünde!

Rönesans’ın gasbettiği hakları için direnen işçiler 5 gündür Piazza önünde!

Rönesans’ın ana firma olduğu Elazığ ve Malatya TOKİ inşaatlarında çalışan İnşaat-İş üyelerinin aylardır gasbedilmiş hakları için Piazza AVM önündeki geceli-gündüzlü direnişleri 5.. günü nde. İşçiler dün gece AVM’nin tüm girişlerinde ve içinde eylem yaparak öfke ve kararlılıklarını haykırdı

Rönesans Holding’in ana firma olduğu Elazığ ve Malatya TOKİ inşaatlarında çalışan İnşaat-İş üyelerinin aylardır gasbedilmiş ücretleri, kıdem-ihbar tazminatları, fazla mesaileri ve AGİ hakları için şirket genel merkezinin bulunduğu Piazza AVM önündeki direnişleri 5. Gününde.

Gece gündüz AVM önünde süren direniş, dün gece Rönesans Holding’in aynı zamanda sahibi olduğu Piazza AVM’nin tüm girişlerine ve içine taşındı. İşçiler, girişlerde ve içerde baretlerini yere vurarak öfkelerini ve kararlılıklarını dile getirdi.

Soğuyan yağışlı havalara rağmen AVM önünde yatıp kalkan ve patronların “tamam çözüyoruz” deyip oyalama siyaseti izlemeyi sürdüren tutumuna tepki gösteren işçiler, “Haklarımızı gasp eden Rönesans patronlarına tek kuruşumuzu bırakmayacağız” diyerek, öfkeli ve kararlı olduklarını, mutlaka kazanacaklarını ifade ettiler.

Piazza AVM’nin tüm girişlerinde baretlerini yere vurarak ses çıkaran işçiler, AVM içine de girerek “sorun yarın hallolmazsa, biz ne yapacağımızı biliyoruz” dediler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar