7 yaşındaki Miraç’ı katleden polis serbest bırakıldı

7 yaşındaki Miraç’ı katleden polis serbest bırakıldı

İdil’de 7 yaşındaki Miraç Miroğlu’nu ezerek ölümüme neden olan zırhlı araç sürücüsü polis, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Şırnak’ın İdil ilçesi Turgut Özal Mahallesi’ndeki evlerinin bulunduğu sokakta bisiklet sürerken zıhlı aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu’nun ölümü de şaşırtıcı olmayacak biçimde “trafik kazası” olarak ele alındı. 3 Eylül akşamı yaşanan bu zırhlı araç katliamının üzerinden 3 gün geçtikten sonra sürücü şoförün ifadesi alındı, ailenin ifadesiyse henüz alınmadı.

MA’daki habere göre İdil Cumhuriyet Savcılığı tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmanın “Ölümlü trafik kazası” gerekçesiyle başlatıldığı öğrenildi.

Yaşanan ölüme rağmen gözaltına alınmadığı öğrenilen polis memurunun ifadesi olaydan ancak 3 gün sonra, bugün alındı. Mevcutlu olarak adliyeye getirilen polis memuru, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.  

Hızlı gitmediğini savundu

Sürücü polisin ifadesinde, zırhlı araçla hızlı gitmediğini savunup, “Bilerek yapmadım, böyle sonuçlanmasını istemezdim” dediği öğrenildi.  

Soruşturma dosyanın bir örneği kusur oranının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’ne gönderilmesine karar verdi.

Ailenin ifadesi henüz alınmadı

Savcı, çocuklarını yitiren Miraç ailesinin ifadesine ise henüz başvurmadı. Ailenin önümüzdeki günlerde ifadesinin alınması bekleniyor. 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar