Adli Tıp raporu da Pınar Gültekin’in hayattayken yakıldığını teyit etti

Adli Tıp raporu da Pınar Gültekin’in hayattayken yakıldığını teyit etti

Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili davanın 9’uncu duruşması görüldü. Bu duruşmada Pınar Gültekin’in katili Metin Avcı tarafından daha hayattayken yakılarak katledildiği netleşti, bir sonraki duruşma 14 Şubat’a ertelendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin’i katletmekten yargılanan Cemal Metin Avcı ve diğer sanıkların yargılandığı davanın 9. duruşması Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada okunan Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Adli Tıp Üçüncü Üst Kurulu raporu da Pınar Gültekin’in yakıldığı sırada hayatta olduğunu teyit etti. Bir sonraki duruşma 14 Şubat’a ertelendi.

Katil Cemal Metin Avcı’nın, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet; kardeşi, annesi, babası, iş ortağı ve eski eşi “cinayete yardım, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçlarından yargılandığı duruşmaya Metin Avcı tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Tutuksuz sanıklar Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı, eski eşi Eda K., babası Selim Avcı, iş ortakları Şükrü Gökhan O. ile taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Tutuksuz yargılanan Avcı’nın annesi Ayten Avcı, duruşmaya katılmadı.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Adli Tıp Üçüncü Üst Kurulundan gelen rapor, duruşma salonunda okundu.

Raporda, “Mevcut verilerle kişinin hayatta iken yangına maruz kaldığının kabulü gerektiği oy birliği ile ek mütalaa olunur” ifadesi yer aldı.

Pınar Gültekin’in aile avukatı Rezan Epözdemir, “Pınar Gültekin diri diri yakılmış. Yani canavarca hisle öldürme var” dedi.

Cemal Metin Avcı’nın avukatları, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Adli Tıp Üçüncü Üst Kurulu’nca gönderilen raporu incelemek için ek süre talep etti. Talep reddedildi.

‘Ölüp ölmediğini kontrol ettim’

Mahkemede mütalaaya karşı savunmasını yapan katil Cemal Metin Avcı, “Mütalaayı kabul etmiyorum. Adli Tıp Raporu’nu kabul etmiyorum. Ben kanunları bilmiyordum ama şu an öğreniyorum ki bu raporla birlikte yanlış yargılanacağım. Benim ilk yardım belgem de var ölüp ölmediğini kontrol ettim. Raporda şüpheler var ölmeseydi ambulansı arardım. WhatsApp yazışmalarını ve galerisini istedik. Sadece mailler geldi. Gerçekleri mahkeme biliyor, yanlış anlatıyorlar. Ben yalan söylemedim. Bu olay olmasaydı ben müşteki karşı taraf şüpheli olacaktı. Benden zorla alınan 300 binden fazla para var. Beni tehdit ederek zorla para aldığı ortada. Sanık sıfatı taşımam kendimi savunamayacağım anlamına gelmez. Ben zaten mağdurum. Söyledikleri her şeyi defalarca çürüttüm. Tüm olanlardan çok pişmanım, olan şeyler istemeden yaşandı. Ben adalete güveniyorum, net olmayan rapora itiraz ediyorum. Bütün olayı ben ortaya çıkardım, niye yalan söyleyeyim? Ben adil olarak yargılanmak istiyorum” dedi.

14 Şubat’a ertelendi

Mahkeme, katil Avcı’nın tutukluk halinin devamına, sanıklara ve sanık müdafilerine mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamak için gelecek celseye kadar süre verilmesine, adli tıp raporuna da beyanda bulunmasına, tutuksuz sanıkların tutuklanması talebinin reddine hükmetti. Mahkeme, katil Avcı ve müdafilerinin adli tıp kurumundan ve başka hastanelerden rapor aldırılması ve WhatsApp yazışmaları taleplerinin reddine karar verdi. Bir sonraki duruşma 14 Şubat’a bırakıldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar