Almanya’da üniversiteye silahlı saldırı

Almanya’da üniversiteye silahlı saldırı

Almanya’da Heidelberg Üniversitesi’nde bir konferans salonuna silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı anında 18 yaşında bir öğrenci hayatını kaybetti, yaralanan bir kadın da saldırıdan birkaç saat öldüğü açıklandı.

YAŞANACAK DÜNYA

Heidelberg Üniversitesi’ndeki olayda saldırganın Alman olması ve otomatik silah kullanılması akıllara ırkçı bir saldırgan olabileceğini getirirken, Heidelberg Polis Müdürü “Irkçı ya da dini bir saldırı olmadığını” iddia etti.

Heidelberg Üniversitesi’nde bir konferans salonuna silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı anında 18 yaşında bir öğrenci hayatını kaybetti. Uzun namlulu silahla konferans salonunu basan saldırganın etrafa ateş açtığı ve saldırıdan sonra intihar ettiği öğrenildi. Saldırı anında hayatını kaybeden bir öğrenci olduğu öğrenilirken saldırıda yaralanan bir kadının da birkaç saat sonra öldüğü açıklandı.

Saldırganın sosyal medya hesabından “şimdi insanlar ölmeli” diye mesaj gönderdiği açıklandı. Polis, olayla ilgili Üniversite’nin Neuenheimer Feld kampüsünde ‘güvenlik’ operasyonu başlatıldığını bildirerek, insanların bölgeden uzaklaşması çağrısında bulundu.

Almanya’da okullara yönelik bu tür silahlı saldırıların sık olmadığı biliniyor. En son 2009 yılında silahlı bir kişi, Baden-Württemberg’teki Winnenden’de dokuz öğrenciyi ve üç öğretmeni öldürmüştü.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar