Ankara’da “Geçinemiyoruz” diyenlere polis saldırdı, çok sayıda gözaltı var

Ankara’da “Geçinemiyoruz” diyenlere polis saldırdı, çok sayıda gözaltı var

Krizin emekçiler açısından gerçek bir ekonomik yıkıma dönüşmesini protesto etmek için Çankaya Belediyesi önünde basın açıklaması yapacak olan Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri’ne daha toplanmadan saldıran polis, aralarında Ankara Temsilcimiz Zarife Çamalan’ın da bulunduğu çok sayıda insanı gözaltına aldı

Ekonomik krizin döviz kurlarındaki yükseliş ve TL’deki değer kaybı biçiminde seyrederek emekçilerin yaşamlarını kasıp kavurmasına karşı eylemler devam ediyor.

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri de işçi ve emekçileri bugün saat 15:00’te “Geçinemiyoruz” diyerek Çankaya Belediyesi önünde yapılacak basın açıklamasına davet etmişti.

Eylem öncesinde Çankaya Belediyesi önünü ablukaya alan polis, daha eylem başlamadan saldırmaya başladı. Aralarında gazetemizin Ankara Temsilcisi Zarife Çamalan ve Jinnews muhabiri Öznur Değer’in de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Polis saldırısında gözaltına alınan 15 kişi ifade işlemleri için Güvenlik Şube’ye götürüldü.

Eylem başlamadan gerçekleşen saldırı ve gözaltılar Meşrutiyet Caddesi’nde konuşmalar ve sloganlarla protesto edildi. Polis bir kez daha saldırarak buradan da altı kişiyi gözaltına aldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar