Ankara’da İşçi Fanzin ve bildiri dağıtımı

Ankara’da İşçi Fanzin ve bildiri dağıtımı

Ankara Mamak Tuzluçayır’da İşçi Fanzin, General Zeki Doğan Mahallesi’nde “Sokağa, eyleme, greve!” bildiri dağıtımı gerçekleştirildi.

İşçi Fanzin dağıtımı sabah erken saatlerde işine gitmek için yola çıkan işçilere, emekçilere ve okuluna giden gençlere ulaştırıldı. İşçi fanzin dağıtımı sadece Tuzluçayır’da işine ve okuluna gitmek işteyen işçilere ve öğrenci gençliğe değil Natoyolu boyunca işçilere, emekçilere ve öğrenci gençliğe ulaştırıldı.

İşçi fanzini uzattığımız gençlerden biri “Daha ben gencim işçi değilim ki, dediğinde evet sen daha gençsin ama bu yaşam koşulları zamlar, doların yükselişi aileni ve seni direkt etkiliyor. Ayrıca işçilerin sorunlarını bilmek bu yaşta da önemli. Çünkü yarın, öbür gün sen de ya kamuda ya da özel sektörde çalışmaya başlayınca bu sorunları daha derinden hissedip yaşayacaksın. O nedenle herkesin bilip öğrenmesi gerekir” dediğimizde “Haklısınız” deyip işçi fanzini aldı. Fanzin dağıtımımız elimizdeki fanzin bitince sonlandı.


Fanzin dağıtımımız bittikten sonra açlığa, yoksulluğa, dolar ve faizin yükselişinin işçilerin emekçilerin sırtına yüklenmesine ve buna karşı gelişmekte olan tepkilerin daha örgütlü bir mücadele içinde yürütülmesine yönelik çağrı yaptığımız “Sokağa eyleme, greve!” başlıklı bildirilerimizin dağıtımına başladık. Bildiri dağıtımını işçilerin emekçilerin yoğun bir şekilde ikamet ettiği, yoksulluğu, açlığı, işsizliği derinden yaşayan General Zeki Doğan Mahallesi’nde sürdürdük.


Bildirilerimizi bırakmak için girdiğimiz binalarda emekçilerle de karşılaştık. Kimisi kolay gelsin kimisi günaydın diyerek kimisi gülümseyerek selamladılar bizleri.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar