Asgari ücretle üç çocuk: Artık ne dayanacak gücüm ne de umudum kaldı!

Asgari ücretle üç çocuk: Artık ne dayanacak gücüm ne de umudum kaldı!

Asgari ücretle çalışan Antepli bir işçi, Valiliğe yazdığı dilekçede okula giden iki çocuğunun beslenme-yol ve giyim ihtiyaçlarını karşılayamadığını söyleyerek, yatılı devlet yurduna yerleştirilmesini, engelli çocuğunun da devlet korumasına alınmasını istedi

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “üç çocuk doğurun” buyruğunu sık sık yinelediği, ekonomik krizi, yoksulluğu inkar ederek; büyümekten, yoksulluğu kökünden kuruttuklarından, istihdamdan bahsettiği bu koşullarda; asgari ücretle çalışan Antepli bir işçi, çocuklarının devlet yurduna ve korumasına alınmasını talep eden bir dilekçe yazabiliyor.

Gazeteci Erk Acerer, 2 bin 825 TL’lik asgari ücretle çalıştığını, EYT mağduru olduğunu belirten üç çocuk babası Antepli bir emekçinin 19 Kasım 2021 tarihinde Antep Valiliği’ne yazdığı dilekçeyi, “Şahlanış!!! Yer bir zamanlar sanayi ve ticaret hayatının en verimli olduğu Antep… Bir baba çocuklarına bakamadığı için onlardan ikisini devlet yurduna teslim etmek istiyor. Bunun için valiliğe yazıyor. İşte Türkiye’yi getirdiğiniz hal!” notuyla paylaştı.

Paylaşılan dilekçede baba, okula giden iki çocuğu olduğunu, onların yol-beslenme kıyafet gibi temel hiçbir ihtiyacını karşılayamaz hale geldiğini belirterek devamında şunları ifade ediyor:

8 yaşındaki Mustafa ve 16 yaşındaki Yasin’in yatılı olarak devlet yurduna yerleştirilmesini talep ediyorum. 5 yaşındaki gelişim geriliği olan Kayra’nın da devlet korumasına alınmasını istiyorum. Çünkü ben çocuğumun alması gereken temel gıdaları dahi artık karşılayamıyorum. Kendimle ilgili düşüncem; artık ne dayanacak gücüm ne de umudum kaldı. Gereğinin yapılmasını arzederim.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar