Asıl siz “YAKALANDINIZ!”

Asıl siz “YAKALANDINIZ!”

Dün Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri’nin düzenlediği “Geçinemiyoruz” eyleminde gözaltına alınan yirmi altı kişiden biri olan gazetemiz Alınteri muhabiri Zarife Çamalan bu saldırganlığın sadece bir kısmını anlattı.

Zarife Çamalan

Bu kadar aleni, düzmece bir fezleke olamaz.

Eğer bu iddianame ile bize açılacak 2911’den bir yargılama yapılacaksa baştan siz mahkum edileceksiniz! Bu yargılama bizim değil sizin yargılandığınız bir dava olacak! Bu davada hakim olarak karşımıza çıkacak olan hukuk görevlisine şimdiden soralım: Bu fezlekeyi nasıl savunup yargılama yapacaksınız?

Sistemin çürümüşlüğü bu kadar bütünlük içinde olabilir mi? Olabiliyor. Her gün her saat her şeye zam yapılırken, TC yerine uzaya dolar çıkarken ve işçilerin, emekçilerin kat be kat yoksullaşmasını derinleştirirken “şekerin kilosu 10 TL, ekmeğin 2,25, ayçiçek yağının 5 kilosu 150, eti falan zaten unuttuk, peynirin kilosu 40 liralara dayanmışken, asgari ücret görüşmeleri patronların ekmeğine yağ sürme görüşmesi halinde güya işçi sendikaları denilen işçi düşmanlarıyla -belli ki “geçinenlerle”- yapılıp işbirliği içinde düzenlenmeye çalışılırken sokakta bütün bunlara tepki gösterip “Geçinemiyoruz” demenin kanunlara aykırı olduğu devlet ve devleti yönete(meye)nler tarafından utanmazca söylenebiliyor.

Bizim söylediğimiz her şey gerçek, bizim bunu kanıtlamak için özel bir çaba içine girmemiz gerekmiyor. Zamlar, vergiler, asgari ücret görüşmeleri, ucuz ekmek kuyrukları işsizlik, daha sayabileceğimiz birçok gerçeklik ortada.

Bizim merak ettiğimiz şey ise bu kadar yalan, gerçek dışı -üstelik kendi kameralarıyla bile bunu kanıtlayabileceğimiz de ortadayken- bir iddianameyi nasıl savunacaklar. Tabii yalana alışmışlar, ayrıca emniyet denilen teşkilat kendi kameralarıyla kendilerini yalanlayacaklar. Tabii kamera kayıtlarını silmezlerse ayrıca onlar kayıtları silseler bile sosyal medyaya yansıyan görüntülerle kanıtlayacağız bunları.

Hele bir de fezlekeye yazdıkları “’Zamların faturası faturalardan çıkarılsın!’ sloganı attılar” demişler ki evlere şenlik! Bu sloganın nasıl atılacağını bize o duruşma salonunda belki gösterebilirler. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor.

Önümüze fezleke olarak koyduğunuz bütün yazılanlar yalan! Bir emniyet ancak bu kadar robotik olabilir! Bu kadar sahtekar ve bu kadar gülünç olunabilir… başka bir cümleye gerek yok! Sokakta tek bir sesin bile çıkmasını engelleyelim, topluma sopa gösterelim de nasıl olursa olsun çaresizliği, korkaklığı ve saldırganlığıyla hareket edilebilir…

Eti Bor’a ait Kütahya Hisarcık’taki maden sahasında özel şirkette çalışan işçiler, tazminatsız ve haksız yere işten çıkarıldıklarını belirterek basın açıklaması yaptı.

Kısaca bizim kendimiz savunmamıza bile gerek kalmayacak. Her şey ortada yalanınız batsın, yalanlarınızla zaten bizim doğru yaptığımızı kanıtlıyorsunuz. Çünkü en açık haliyle söyleyelim asıl siz “YAKALANDINIZ!”


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar