Avukat Dilara Yıldız karakolun dibindeki bir restoranda katledildi!

Avukat Dilara Yıldız karakolun dibindeki bir restoranda katledildi!

Avukat Dilara Yıldız sürekli olarak tehdit edildiği eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından darbedilip silah zoruyla karakolun dibindeki bir restorana götürüldü ve herkesin gözü önünde silahla vurularak katledildi!

Kadın düşmanlığının kazandığı siyasal niteliğin alenen ilan edildiği bu günlerde katiller de daha cesaretli davranarak planlı cinayetlerini kamuya açık mekanlarda bir tür güç gösterisine dönüştürüyor. Avukat Dilara Yıldız, bu güç gösterisiyle katledildi.

Yıldız, kendisini sürekli tehdit eden eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından darbedilerek silah zoruyla Tuzla’da, karakolun dibindeki bir restorana getirildi. Restoranda yardım istedi, polis çağrıldı, az ötedeki polis geldiğinde Dönmez tarafından sıkılan kurşunlarla katledildi. Sadece bu olay anlatımı bile kadın katillerinin kadın düşmanlığının siyasallaştığı bu atmosferde nasıl bir cesaretle hareket ettiklerinin ve cinayetlerini bile tüm kadınlara mesaj verecek bir tutumla organize ettiklerinin, devletin karakolunun dibinde işledikleri cinayetlerle nereden güç aldıklarını da özetlediklerinin açık ifadesidir.

‘İmana gelsin, bol bol Kur’an okusun’ diyen katil zorla senet imzalatmaya çalıştı!

 Dilara Yıldız’ın yakınları ve arkadaşları, Dönmez’in onu sürekli ölümle tehdit ettiğini, katliamdan hemen önce iş nedeniyle şehir dışında olan Yıldız’ın evine girerek 10 gün boyunca onu beklediğini, Yılmaz’ın eve gelişiyle darbedip silah zoruyla restorana götürdüğünü anlattı. Dönmez’in sadece Yılmaz’ı değil, arkadaşlarını da aynı şekilde bilinmeyen numaralardan tehdit ettiğini ifade ettiler. Bir arkadaşına gönderdiği mesajsa hayli çarpıcı: İmana gelsin, bol bol Kur’an okusun.

Bu son derece dini bütün katilin aynı zamanda zorla gaspa giriştiği, önceden hazırladığı senetleri Yıldız’ın imzalaması ve Yıldız’a ait olan otomobili kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığı öğrenildi.

Tehdit mesajları

Oktay Dönmez’in, Avukat Dilara Yıldız’a sosyal medya üzerinden tehdit mesajları attığı, mesajları sosyal medya hesabında paylaşan Yıldız’ın “Özür dileyerek paylaşmak ve buradan cevap vermek istiyorum… Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın ama nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim” dediği görüldü.

Avukat Dilara Yıldız’ın kadına şiddete karşı sosyal medya hesaplarından da paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı. Yıldız, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde paylaştığı gönderide, “Kadına yönelik her türlü şiddete hayır! Kadınlara fiziksel, sözsel ya da psikolojik olarak şiddet uygulamak insanlık suçudur. Bu çirkin suç; kültürel, dini ya da sosyal kılıflarla haklı gösterilemez” şeklinde tepki gösterdiği görüldü.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar