Baldur grevi 250 gününde!

Baldur grevi 250 gününde!

Birleşik Metal-İş’in yetki almasına rağmen patronun toplu sözleşme masasına oturmaması üzerine başlayan Baldur grevi 250. gününde devam ediyor.

Birleşik Metal’de örgütlenen üç işçinin işten atılması ve fabrika önünde direniş başlatması, o sırada sendikanın çoğunluğu sağlayarak toplu sözleşme yetkisi almasına rağmen patronun masaya oturmamasıyla greve giden Baldur işçileri, 250 günü geride bıraktı.

Evrensel’de yer alan habere göre işçiler patronun yeni işçi alımı yaptığı, fakat işin ağırlığı nedeniyle girenlerin sık sık işten ayrıldığı, fabrikada sürekli bir sirkülasyon halinin olduğu olduğuna dikkat çeken bir Baldur işçisi, “İşçi alımı olsa da kimse o işte çalışmak istemiyor. Sirkülasyon çok yoğun. İşçiler girdiği gibi çıkıyor. Çıkmasa da patron, grev kırıcısı işçilere yaptığı gibi işinden ediyor. Baldur patronu işçilere hakkını vermektense türlü türlü işe yaramayan yöntemlere başvuruyor” dedi.

Dayanışma çağrısında da bulunan Baldur işçileri, “Bugün mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. Biz biliyoruz ki dayanışma da aynı kararlılıkla devam edecek. Baldur işçileri kazanana kadar mücadelesine devam edecek. Dayanışma büyütür, güçlendirir” diye belirtti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar