Barınamayan milyonlarız!..

Barınamayan milyonlarız!..

Barınamayan üniversite öğrencileri tepkilerini dile getirmek için günlerdir parklarda yatıyor. İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Çanakkale’de öğrenciler Barınamıyoruz, yurtsuzuz demeye devam ediyor. #ParasızYurt #ParasızEğitim

İstanbul’da öğrenciler, Üsküdar Doğancılar Parkı’nda ve Moda Sahil’de eylemlerine devam ettiler.

İstanbulda İnşaat İşçileri Sendikası barınma ve yurt hakkı için parklarda nöbet tutan öğrencilere dayanışma ziyaretinde bulundu. İnşaat-İş öğrencilere Dayanışma Yaşatır İşçi Kooperatifi olarak çay ve çorba dağıtarak soğuğa ve her türlü zorluğa karşı dayanışmanın ve direnişin sıcaklığını paylaştı.

İnşaat İş Sendikası twitter hesabından “Üsküdar Doğancılar’da, Yoğurtçu Parkı’nda ve Moda Sahil’de nöbette olan öğrencilere Sendikamız öncülüğünde kurulan Dayanışma Yaşatır İşçi Kooperatifi olarak çay ve çorba ile dayanışmada bulunduk” dedi.

#Barınamıyoruz diyenler Bornova Mehmet Suphi Kula Parkı’nda forum yaparak Barınamıyoruz eylemini devam ettirdiler.

Nöbetin 6. gününde Kocaeli’de nöbetlerine devam eden öğrenciler ‘gözaltına alınıyoruz’ diyerek parktan uzaklaştırılıp daha sonra serbest bırakıldılar.

Öğrenciler, “Bizi parklardan çıkardığınızda barınma sorunumuzu çözmüş mü oluyorsunuz?” diye soruyor:

“Kocaeli Yahya Kaptan’da nöbetimiz sürerken bir arkadaşımız da Kocaeli Hereke’de sabahlayacak. Barınamayan milyonlarız, barınamayanlardan taraf olanlarla güçlüyüz!”

Çanakkale‘de kamp ateşi değil, #Barınamıyoruz nöbetinin ateşi yanıyor
@Barinamayanlar gece sokakta eylemlerine devam ederken Şişli’den sesleniyorlar: “Bu koşullarda hayatta kalmamız imkansız!”
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi öğrencileri #Barınamıyoruz nöbetinin 2. gününde:

Barınamayanlar’ın nöbet eylemi İzmir’de 6., Türkiye genelinde 7. gününde. Öğrenciler nöbetlerinin 4. gecesini de İzmir Bornova Mehmet Suphi Kula Parkı’nda ve Hasanağa Bahçesi’nde halaylarla oyunlarla sürdürüyor.

İstanbulda Yurtsuzlar da Moda Sahil’de eylemdelerdi. Ayrıca Buca Hasanağa Bahçesi’nde nöbetlerine devam ettiler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar