Batman ve Mardin’de gözaltı terörü

Batman ve Mardin’de gözaltı terörü

HDP’ye yönelik operasyon ve gözaltı terörü devam ediyor. Batman ve Mardin’e bağlı ilçelerde yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

HDP’nin dün Batman’da gerçekleştirdiği coşkulu ve kitlesel “Özgürlük Zamanı” buluşmasının ardından Kozluk ilçesi HDP Eş Başkanları Berjin Altan ve Ömer Emen, haklarında yürütülen bir soruşturma kapsamında evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. Her iki evde yapılan aramaların ardından Eş Başkanlar Altan ve Emen Kozluk Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen bir soruşturma kapsamında ise Derik’te yapılan ev baskınında, HDP İlçe Eş Başkanı Selma Özcan gözaltına alındı. Evin kapılarını kırarak içeriye giren polis, arama sırasında tüm eşyaları dağıttı.

Aynı soruşturma kapsamında Savur’a bağlı Evîna (Sürgücü) Mahallesi’nde Dersim Yavuz’un evine baskın yapıldı. Evde yapılan aramaların ardından Yavuz, jandarma tarafından Savur Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TEM polislerine teslim edildi.

Süryaniler de hedefte

Midyat’ta yapılan baskınlarda Süryani Kadın Derneği Başkanı Teodora Özdemir ile Mardin Süryani Birliği Derneği Başkanı Yuhanna Aktaş gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınanların Mardin İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’ne götürüldüğü belirtildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar