Bir kadını ‘Sonun Özgecan gibi olacak’ diye tehdit eden ‘milli-mukaddesatçı’ kadın düşmanı tutuklandı

Bir kadını ‘Sonun Özgecan gibi olacak’ diye tehdit eden ‘milli-mukaddesatçı’ kadın düşmanı tutuklandı

TikTok canlı yayınında bir kadını tecavüz edip yakarak öldüreceğiyle tehdit eden, kafasını keseceğini söylediği kılıcı gösteren, arkasındaki bayrağı öperek “yapmazsam namerdim” diyen Merlin Samirşah, tutuklanmak zorunda kalındı, kısa süre içinde serbest kalmasıysa şaşırtıcı olmayacaktır!

Kadına yönelik cinayet ve tecavüz tehdidinin kılıç gösterilerek ve arkaya konulan bayrak üzerine yemin edilerek sosyal medyada naklen yayınlanacak kadar fütursuzlaşabildiği bir ülke oldu Türkiye. Kaşınan toplumsal gericilik birikiminin IŞİD zihniyetiyle birleşerek TikTok denilen sosyal medya mecrasında kadın düşmanlığı biçiminde kendisini kusabildiği son örnek, bu tablonun çıplak özeti. İstanbul’da Merlin Samirşah denilen bir adam, TikTok’ta paylaştığı videoda bir kadını ‘Sonun Özgecan Aslan gibi olacak’ diyerek tehdit edebildi!

Sosyal medyadaki tepkiler olmasa belki de dediğini yapacak olan Samirşah, o tepkiler üzerine gözaltına alınarak, tutuklandı. Büyük olasılıkla daha önce sayısız örnekte tanık olduğumuz gibi kısa süre sonra serbest bırakılacak. Önceki örnekler bir yana son olarak patron olma erkini yanında çalışan kadın mühendise şiddet uygulayarak, tecavüz ve ölümle tehdit ederek konuşturan maden patronunun tüm bunlara rağmen serbest bırakılmasından sonra bu şaşırtıcı olmayacaktır…

TikTok canlı yayınında bir kadını tecavüz edip yakarak öldüreceğiyle tehdit eden, kafasını keseceğini söylediği kılıcı gösteren, arkasındaki bayrağı öperek “yapmazsam namerdim” diyen Merlin Samirşah da üzerine yemin ettiği bayrak ve ekranda gösterdiği kılıç hatırına taş çatlasa birkaç ay sonra serbest kalacak. Ne de olsa kullandığı sembollerle son derece milli ve mukaddesatçı bir şahıs olduğunu kanıtlamış durumda!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar