BMG, Salcomp işçilerini ziyaret etti

BMG, Salcomp işçilerini ziyaret etti

Xiaomi Salcomp’ta sendikalı oldukları için işten atılan işçiler işyeri bahçesinde direnişlerine devam ediyor. Birleşik Mücadele Güçleri, direnişlerinin 5. gününde Salcomp işçilerini ziyaret etti. “Baskılar bizi yıldıramaz!” sloganı hep bir ağızdan atıldı.

Direnişlerinin 5. gününde aynı irade ve kararlılıkla direnen Xiaomi Salcomp işçileri Birleşik Mücadele Güçleri’nden sınıf kardeşlerini yanlarında görünce “Baskılar bizi yıldıramaz!”, “Vur vur inlesin, işveren dinlesin!” sloganlarını attılar.

Xiaomi Salcomp‘taki direnişi, çevik kuvvet ve özel tim polisleriyle yığınak yapılan fabrika bahçesinde sürdüren işçiler su, çay, vs. ihtiyaçlarını karşılayabildikleri pencere gibi bir boşluğun da kapatıldığını, artık ihtiyaçlarını yüksek tel örgülerin üstünden alabildiklerini belirttiler.

Ayrıca telefonlarını şarj etmesinler diye kullandıkları alanların kilitlendiğini ifade ettiler.

İçeri giren işçilerin kimlik kontrolüyle alındığı fabrika bu haliyle bir çalışma kampını andırıyor.

Kapı önünde bekleyen işçiler, bahçedeki arkadaşlarıyla perdelenmiş tel örgüler arasındaki küçük boşluklardan konuşabiliyor.

Fabrikada işçi çıkışları devam ediyor. Çıkışı verilen işçiler arasında sendika üyesi olmayanlar da var. İşçiler durumu, “Arkadaşlarımız akşam evlerine gidiyor, sabah vardiyaya geldiklerinde çıkışlarının verildiğini öğreniyorlar” sözleriyle aktarıyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar