BMG’den 6 Şubat’ta yapılacak ‘Birleşirsek kazanırız’ buluşmasına çağrı

BMG’den 6 Şubat’ta yapılacak ‘Birleşirsek kazanırız’ buluşmasına çağrı

BMG, Söğütlüçeşme’de “Açlığa, yoksulluğa, bu düzene mecbur değiliz, birleşirsek kazanırız” şiarıyla 6 Şubat Pazar günü Kadıköy İskele Meydanı’nda yapılacak buluşmaya çağrı yaptı.

Birleşik Mücadele Güçleri (BMG), “Açlığa, yoksulluğa, bu düzene mecbur değiliz, birleşirsek kazanırız” şiarıyla Söğütlüçeşme’de bildiri dağıtımı yaparak, 6 Şubat Pazar günü Kadıköy İskele Meydanı’nda yapılacak buluşmaya çağrıda bulundu.

Yoğun yağış altında gerçekleşen bildiri dağıtımında yapılan konuşmalarda, “Bizi açlığa mahkum eden kapitalist sömürü düzenine, doğamızın yağmalanmasına, ‘özgürlük’ diyenleri katleden faşizme, geleceği burjuva seçim düzenine hapsedenlere karşı birleşirsek kazanırız. Şimdi kendi davamız için savaşma zamanıdır. Bize cehennemi bir hayat dayatanların düzenlerini başlarına yıkma zamanı. Açlığa, yoksulluğa, bu düzene mecbur değiliz. Birleşirsek kazanırız. Birleşirsek insanca yaşanacak bir dünya kazanırız” denildi. 

Bildiri dağıtımına katılan BMG’liler, en son 6 Şubat’ta Kadıköy’e çağrılarını topluca yaparak, hep bir ağızdan “Birleşirsek kazanırız!” diye haykırdılar.  


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar