Yıldıramadınız, yıldıramazsınız!

Yıldıramadınız, yıldıramazsınız!

Kadıköy’de, “Tutsak, ev hapsinde ya da gözaltında olsun tek bir arkadaşımızı adaletinize bırakmayacağız” denilen eylemde en az otuz beş öğrenci işkenceyle gözaltına alındı.

Boğaziçi Direnişi sırasında gözaltına alınan ve tutuklanan arkadaşlarının serbest bırakılması, polis ablukasının son bulması, başta Melih Bulu olmak üzere tüm kayyumların derhal istifa etmesi ve seçimlerin üniversitelerin tüm bileşenlerinin demokratik katılımıyla yapılması talepleriyle neredeyse 3 aydır eylemde olan öğrenciler, yasaklara rağmen eylemlerini sürdürüyorlar.

Kadıköy Rexx önünde toplanan “Anıl ve Şilan’ı alacağız!” diyen direnişçilere polis kaymakamlığın eylem yasağını gerekçe göstererek yine vahşice saldırdı.

Baskılar, tehditler vız gelir; tutsak, ev hapsinde, gözaltında fark etmeksizin tek bir omuzdaşımızı adaletinize bırakmayacağız” diyen en az otuz beş öğrenci işkenceyle gözaltına alındı.

Öğrenciler direnişi “Bugüne dek yıldıramadınız, bundan sonra da yıldıramayacaksınız! BOĞAZİÇİ DİRENİŞİ SUSTURULAMAZ!” diye paylaştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar