Boğaziçi öğrencileri: Eylemlerimiz sürecek!

Boğaziçi öğrencileri: Eylemlerimiz sürecek!

Boğaziçi öğrencileri, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılması ve taleplerinin karşılanması için Kadıköy’de eylem yaptı.

Kadıköy Rıhtım’da bir araya gelen öğrenciler sık sık “Kimse seni sevmiyor Melih!”, “Kayyum değil, seçilmiş rektör!”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz!” sloganları attılar.

Polis alana girişte gökkuşağı renklerinin olduğu bayrak ve dövizlerin girişini engellemeye çalıştı. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından döviz ve bayraklar alana girdi.

Eylemde ters kelepçe işkencesiyle gözaltına alınan öğrenciler birer konuşma yaptı. Ters kelepçe işkencesini ve gözaltı sürecini anlatan öğrenciler “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek!” sloganıyla karşılandı. Öğrenciler tüm baskılara rağmen haklı olduklarını, mücadeleyi sürdüreceklerini belirktiler. Ayrıca kayyum politikasının, HDP’nin belediyelerine kayyum atanması ve HDP’nin kapatılmaya çalışmasından bağımsız bir şey olmadığı vurgulanarak, tüm kayyumlar gidene kadar mücadele edileceğinin altı çizildi.

Basın açıklamasında Boğaziçi Direnişi sırasında gözaltına alınan ve tutuklanan herkesin serbest bırakılması, polis ablukasının son bulması, başta Melih Bulu olmak üzere tüm kayyumların derhal istifa etmesi ve seçimlerin üniversitelerin tüm bileşenlerinin demokratik katılımıyla yapılması talepleri sıralandı. Öğrenciler, talepler yerine gelene kadar eylemlerin devam edeceği açıklandı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar