Boğaziçili akademisyenler 146. kere rektörlüğe sırtlarını döndü

Boğaziçili akademisyenler 146. kere rektörlüğe sırtlarını döndü

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kayyumlar politikasını ve tüm saldırıları protesto eden akademisyenler, 146. kere ##KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz diyerek rektörlüğe sırtlarını döndü

Melih Bulu’nun kayyum rektör olarak atandığı ve aylarca süren direniş sonrasında bir geceyarısı kararnamesiyle görevden alınarak yerine yardımcısı Naci İnci’nin getirildiği, bu arada akademisyenlerin görevlerine son verilmeye devam edildiği Boğaziçi Üniversitesi hocalarının rektörlüğe sırtlarını dönerek gerçekleştirdikleri protesto 146. kez, bugün de devam etti.

Akademisyenlerin eylemine ilişkin verilen bilgide şunlar belirtildi:

11 Ağustos 2021 Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri Nöbeti

Bugün 11 Ağustos 2021, Çarşamba. Boğaziçi Üniversitesi’nde direnişin 32. Haftası devam ediyor. Bugün direnişin 220. günü. Melih Bulu’nun görevden alınması ve rektör yardımcısı Naci İnci’nin vekaleten rektör olarak atanmasının yirmi sekizinci, İnci’nin Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü Öğretim Görevlisi Can Candan’ı görevden almasının yirmi yedinci günü. Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri her iş günü olduğu gibi bugün de #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz diyerek arkalarını 146. kez rektörlük binasına döndüler. 

Akademisyenler nöbet boyunca ellerinde “Feyzi Erçin Yalnız Değildir”, “Cemre Baytok İşine Geri Dönsün” yazan dövizler ve üzerinde “Can Candan Yalnız Değildir” yazan Can Candan fotoğrafları taşıdılar. Akademisyenler nöbetlerinin ardından Can Candan işten çıkarıldığı gün başlattıkları ve Rektörlük binası önünde gerçekleştirdikleri oturma eylemine devam ettiler.

Fotoğraflar: Ahmet Emre


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar