Boğaziçili akademisyenlerin eylemleri sürüyor

Boğaziçili akademisyenlerin eylemleri sürüyor

Akademisyenler dün itibariyle 163. Kere rektörlük binasına sırtlarını dönerek, #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz dedi.

Boğaziçili akademisyenlerin Melih Bulu’nun AKP’li Cumhurbaşkanı tarafından kayyum atanmasından sonra başlattığı, Bulu’nun görevden alınmasından sonra sürdürdükleri ve son olarak yerine geçici olarak atanan Naci İnci’nin tüm kurumlar ve üniversite bileşenlerinin iradesi hiçe sayılarak yeni kayyum olarak rektör ilan edilmesi sonrasında da devam ettirdikleri direnişleri dün 163. günündeydi. Akademisyenler 163. Kere rektörlük binasına sırtlarını dönerek, #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz dedi.  

Boğaziçi direnişinin 36. haftasını, 246. gününü, Naci İnci’nin ilgili kurullarının hiçbiri muhatap alınmadan, kurum iradesi hiçe sayılarak şeffaf olmayan bir şekilde rektör olarak atanmasının on yedinci gününde binaya sırtlarını dönerek eylemlerini sürdüren akademisyenler, “30 Temmuz günü gerçekleştirdiğimiz destek oylamasında akademisyenlerin yüzde 95 oranında rektör adaylığına karşı olduğu açıklanan İnci’nin rektör vekili iken Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü Öğretim Görevlisi Can Candan’ı görevden almasının elli birinci günü.” diye belirtti.  

Akademisyenler nöbet boyunca ellerinde “Kabul Etmiyoruz” “Vazgeçmiyoruz”,  “Feyzi Erçin Yalnız Değildir”, “Cemre Baytok İşine Geri Dönsün” yazan dövizler ve üzerinde “Can Candan Yalnız Değildir” yazan Can Candan fotoğrafları taşıdı.

Nöbetlerinin ardından Can Candan işten çıkarıldığı gün başlattıkları ve Rektörlük binası önünde gerçekleştirdikleri oturma eylemine devam ettiler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar