Bolu Valiliği’nin aşağılık işleri

Bolu Valiliği’nin aşağılık işleri

Bolu Valiliği gün içerisinde bir göçmenlere dönük “uyarı” yazısını web sitesinden duyurmuştu. Akşam saatlerinde ise aşağılık “paçavra”yı sitelerinden sessiz sedasız kaldırdı ama gibi hiçbir açıklamada yapmadı.

Bolu Valiliği gün içerisinde göçmenlere dönük “uyarı” yazısını web sitesinden duyurmuştu. Sonu gelmeyen Bu ‘önlemlere’ göre;
– Park, bahçe, meydan gibi kamusal alanlarda gruplar halinde bulunulmaması
– Saat 21:00’den itibaren zorunluluklar dışında herkesin evinde olması
– Toplumun tepkisini çekecek eylem ve davranışlardan uzak olunması
– Herhangi bir şekilde diğer sakinleri rahatsız edecek yüksek sesli konuşmalardan ve görüntülerden uzak durulması
Yüksek sesle etrafı rahatsız edecek şekilde müzik dinlenilmemesi
Mutfaklarda aşırı baharatlar kullanılarak koku sebebiyle komşuların rahatsız edilmemesi
Kişisel temizliğe ve çevre temizliğine dikkat edilmesi” denilerek savaştan kaçan, evlerinden-yurtlarından edilmiş insanları aşağıladığı gibi ‘siz aslında insan bile değilsiniz’ diyerek eşit yaşama haklarını ellerinden aldığını duyuran, şehir içini koca bir toplama kampına çevirmeye niyetli olduğunu gösteren ırkçı-faşist uygulamaları aratmayan bir “uyarı yazısı” yayınlandı.

Akşam saatlerinde ise Bolu Valiliği aşağılık “paçavra”yı sitelerinden sessiz sedasız kaldırdı ama gibi hiçbir açıklamada yapmadı. Yüksek tepelerden bu kadar ileri gitmemeleri gerektiği doğrultusunda bir ihtar geldi belki, belki de bu kadar kapsamlı bir pisliğin bu kadar göstere göstere ortalığa saçılmasının iyi olmayacağını zavallı beyinleri idrak etti.. Bilinmez!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar