ÇAYKUR’daki patlamada yaralanan işçi de hayatını kaybetti!

ÇAYKUR’daki patlamada yaralanan işçi de hayatını kaybetti!

ÇAYKUR’un Hemşin’de faaliyet gösteren organik çay fabrikasında 8 Ekim’de yaşanan kazan patlamasında yaralı olarak hastaneye kaldırılan Ramazan Hacısalihoğlu da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

ÇAYKUR’a ait organik çay üretiminin yapıldığı fabrikada 8 Ekim’de buhar kazanı patlamış, işçilerden Sinan Taşkın olay yerinde hayatını kaybederken, Ramazan Hacısalihoğlu ise ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı.

Patlama nedeniyle ağır yaralanıp hastanede tedavi gören 46 yaşındaki Ramazan Hacısalihoğlu’nun da 3 gün sonra hayatını kaybettiği öğrenildi.

Müdür ‘su konulmamış kazan’ demişti ama işin aslı başkaydı!

İşletmelere yandaş sendikanın isteğiyle DİSK Gıda-İş yöneticilerinin alınmaması için yazılar yazılan, özel sektöre sattığı çayı depolarında tutmaya devam ettiği için kendi çayını açık havada saklayan, zarar üzerine zarar yapan, işçileri ucuza çalıştıran, aşırı iş yüküyle ezen ÇAYKUR’da meydana gelen bu patlamanın ardından Genel Müdür Yusuf Ziya Alim, suçu vardiya değişimi sırasında kazanlardan birine su koymayı unutan işçilere atmıştı. Soruşturma başlatıldığını, patlamanın muhtemelen vardiya değişimi esnasında kazanın susuz kalmasından kaynaklandığı açıklamıştı.

Alim’in bu açıklamaları sonrası isminin açıklanmasını istemeyen bir fabrika müdürü kazanların susuz kalması nedeniyle patlamasının söz konusu olmayacağını, kazanın alt kısmındaki kaynak yerinden yarıldığını söylemişti. Ayrıca kazanların bakımının yıllardır yapılmadığını iddia ederek birçok fabrikada benzer tehlikelerin olduğunu ifade etmişti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar