Cebeci’de polis destekli sivil faşist saldırı!

Cebeci’de polis destekli sivil faşist saldırı!

Cebeci’deki AÜ Siyasal BF’de öğrenciler, kriz geçinememe konulu forum düzenleyecekti. Forumun iptali duyurulmadı. Gerçekleşeceğini sanan sivil faşistler öğrencilere saldırdı. Polis faşistleri uzaklaştırıp okula konuşlandı, giriş çıkışları kapattı. Faşistler polis gözetiminde yeniden saldırıya geçti, izleyen polis karşı koyan öğrencilereyse biber gazıyla saldırdı

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’ndeki Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Mülkiye Dayanışması’nın çağrısıyla yapılacak kriz ve geçinememe gündemli forum başka bir güne ertelendi. Fakat Forum’un ertelendiğini bilmeyen sivil faşist çeteler yapılacağını bildikleri saatte SBF’nin arka bahçesinde toplandılar. Forumun ertelendiğini öğrendikten sonra da arka bahçede bulunan öğrencilere tacizde bulundular. Sivil faşistlerin bu tacizleri giderek tırmandı ve saldırıya dönüştü. Kapıda hazır bulunan polis fakülteye girerek sivil faşistleri korumaya alıp uzaklaştırdı. Kendisi de kapıları kilitleyip, öğrencilerin giriş çıkışına izin vermedi.

Fakültenin arka bahçesinde ve içinde polis konumlanırken sivil faşistler polis gözetiminde bir kez daha toplanarak arka bahçedeki öğrencilere yönelik ikinci bir saldırı başlattılar. Polis, saldırıyı sadece seyrettiği gibi, daha sonra da faşistleri korumaya aldı. Fakülte önünden ayrılmayan öğrencilereyse biber gazıyla saldırdı. Üniversiteliler saldırının ardından kampüsten toplu şekilde çıktılar.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar