Çorum Ekmekçioğulları Metal direnişi 44. gününde

Çorum Ekmekçioğulları Metal direnişi 44. gününde

DİSK Birleşik Metal-İş’e üye oldukları için yüz kızartıcı suç anlamına gelen ve tazminat ile diğer haklardan yararlanmaları engellenen Kod 29’dan işten atılan 80 Çorum Ekmekçioğuları Metal işçisinin direnişi 44. gününde fabrika önünde devam ediyor.

İşçiler önceki gün DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu’nun da katılımıyla Çorum kent merkezindeki Kadeş Meydanı’nda basın açıklaması düzenlemiş, dün de Kadeş Meydanı’ndan fabrikaya yürüyüş yaptıktan sonra Çalışma Bakanı yetkilileriyle görüşmek üzere Ankara’ya doğru yola çıkmıştı.

Neredeyse her 10 kilometrede bir yolları kesilerek, GBT dayatılan işçiler, Ankara’ya gitme kararlılıklarını tutumlarıyla gösterince Ankara girişinde de yollarını kesen polis, barikatı açmak zorunda kalmıştı.

Birleşik Metal-İş’in Anadolu Şubesi’nde değerlendirmeler yaptıktan sonra bir gurp işçi ve DİSK yöneticilerinden oluşan heyet Bakanlıkla görüşme gerçekleştirmiş, sonrasında Çorum’a dönmüşlerdi.

İşçiler direnişin 44. günü olan bugün de fabrika önünden, “Gittiler sanmayın, biz hep buradayız!” diyerek direniş kararlılıklarını vurguladılar.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar