Dayan’a çarpan zırhlı aracı Cizre Kayyumu üstlendi

Dayan’a çarpan zırhlı aracı Cizre Kayyumu üstlendi

24 Ocak’ta dersaneye giderken zırhlı aracın çarpması sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastaneden hayatını kaybeden Abdulgaffar Dayan’a çarpan zırhlı aracı kayyum belediyesi üstlendi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 24 Ocak’ta dershaneye gittiği sırada eski köprüde (Yafes Caddesi) sivil polislere ait Ranger tipi zırhlı aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren 23 yaşındaki Abdulgaffar Dayan’a ilişkin ilk resmi açıklama kayyum belediyesinden geldi. Günlerdir resmi bir açıklama yapılmazken bugün Cizre’nin kayyum belediyesinin sosyal medya hesabından aracın Cizre Belediyesi Kayyumu ve Kaymakamı Mehmet Tunç’un koruma aracı olduğu üstlenildi.

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin Şırnak Emniyeti’ni arayarak zırhlı araçların çarpması konusunda bilgi almak istediğini, fakat kendisine konunun kamuoyunu ilgilendirmediği yanıtı verildiğini haberleştirmişti.

Belediye üstlendi 

Olaya ilişkin mülki idare amirlerinden herhangi bir açıklama yapılmazken, aracın kayyuma tahsis edildiği iddiaları üzerine Cizre Belediyesi’nden günler sonra açıklama yapıldı. Kayyum tarafından yönetilen belediyenin resmi Twitter hesabı üzerinden şu açıklama yapıldı:

24.01.2022. tarihinde sabah saat 8:35 sularında Yafes caddesinden Silopi caddesi istikametine Yafes köprüsü girişinde yoğun şekilde yağan yağmurun etkisiyle kayganlaşmış olan yolda yaralamalı trafik kazası meydana gelmiştir. Kazaya karışan araç Cizre Belediyesi adına kayıtlıdır. Belediyenin özel kalem ve güvenlik hizmetlerine tahsis edilmiş olan Ford Ranger marka bahse konu araç, bazı basın yayın organlarında ifade edildiği gibi zırhlı bir araç değildir, pikap tarzı bir hizmet aracıdır.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar