Dev-Lis üyesi kaçırılarak, ajanlık dayatıldı!

Dev-Lis üyesi kaçırılarak, ajanlık dayatıldı!

Polis Kartal’da kaçırdığı Dev-Lis üyesi gence ajanlık ve yalan beyanda bulunmayı dayattı, Onur Yürüyüşü’ne katıldığı için homofobik tehditlerde bulundu

Polisin kaçırarak ajanlık teklif etme saldırısının sonuncusu da İstanbul Kartal’da yaşandı. Dev-Lis üyesi bir genç dün akşam saatlerde Kartal’da otobüsten indiği yerde kaçırılarak ajanlık ve yanlış beyanda bulunması dayatıldı. Onur Yürüyüşü’ne katıldığı için homofobik tehditlere maruz bırakıldı. Konuya dair açıklama yapan Dev-Lis, “Kaçırmalar ve gözaltılar bizi yıldıramaz” dedi.

Üyelerinin kaçırılmasına ilişin açıklama yapan Dev-Lis, “Dün akşam saatlerinde Dev-Lis’li bir yoldaşımız Kartal civarında otobüsten indiği sırada sarayın kolluk güçleri tarafından kaçırılmıştır. Yoldaşımıza ajanlaştırma ve yalan beyanda bulunma teklifleri sunulmuş, onur yürüyüşüne katıldığı gerekçesiyle fobik tehditlere maruz bırakılmıştır” dedi.

Bizlerin iradesini kaçırma ve gözaltılarla yıldıracaklarını sananların umudu bir kez daha boşa çıkmıştır” denilen Dev-Lis açıklamasında, yarım yüzyılı aşan demokratik lise mücadelesi boyunca sayısız kez benzer saldırılarla karşılaşıldığı hatırlatılarak, “Mücadelemizi sönümlendirmeye çalışanlar bilmelidirler ki bizlerin iradesi 12 Eylül’de idam edilen Necdet Adalı’nın, kanlı 1 Mayıs’ta panzer altında ölümsüzleşen Jale Yeşilnil’den günümüze süre gelmiştir. Mahir yoldaşın ‘Onlar bir avuç biz ise milyonlarız’ sözünü referans alarak çıktığımız bu yolda sokakları ve liselerimizi özgürleştirmek için alanlarda olmaya devam edeceğiz” diye belirtildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar