Devrimciler birleşik mücadeleyi tartışıyor

Devrimciler birleşik mücadeleyi tartışıyor

Bizim oluşturacağımız birleşik mücadele ekseni toplumsal dinamikleri kendi omurgası haline getirebildiği, onlara değebildiği onlarla birlikte kendisini örgütleyip gerçekten bir özne, bir öncü haline getirebildiği oranda biz aşılamayan bu rejim krizini başka bir şeye dönüştürebiliriz

Medya Haber canlı yayınında devrimci kurumlar birleşik mücadeleyi tartıştılar. Bu tartışmada yer alan Alınteri Temsilcisi Mürüvet Küçük konuşmasında “Bugün aydınlar, sanatçılar, toplumun çeşitli kesimleri bir sürü açıklama yapıyorlar ama bunlar toplumun geniş kesimlerine çok fazla değmiyor. Fakat mesela çok temel hakları için mücadele eden maden işçileri askerle polisle karşı karşıya geldiğinde ‘Öyle mi alay komutanı?’ dediğinde bu bütün toplumun vicdanında çok derin bir etki yaratabiliyor. Bir sürü irili ufaklı işçi direnişleri var.

Hemen tüm toplumsal kesimlerde bir öfke ve tepki var. Bu bir hareket olarak yansıyor. Ama (devrimciler olarak -nba) biz bunun dışındayız. Şu an bizim oluşturacağımız birleşik mücadele ekseni toplumsal dinamikleri kendi omurgası haline getirebildiği, onlara değebildiği onlarla birlikte kendisini örgütleyip gerçekten bir özne, bir öncü haline getirebildiği oranda biz aşılamayan bu rejim krizini başka bir şeye dönüştürebiliriz” vurgusu yaptı.

Programın tamamının birinci ve ikinci bölümü tıklanarak izlenebilir..


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar