Dilara Yıldız devlet gözetiminde katledildi

Dilara Yıldız devlet gözetiminde katledildi

Dilara Yıldız’ın otopsi işlemleri sürerken, Adli Tıp Kurumu önünde bekleyen kuzeni Gamzenur Akyel’in anlattıkları bu cinayetin de devletin gözetimi altında gerçekleştirildiğini açıkça ortaya koyuyor.

Dilara Yıldız’ı katleden Oktay Dönmez’in astsubay olduğunu, kuzeninin ultra güvenlikli bir sitede olan evine 10 gün boyunca anahtarsız bir şekilde girip çıktığını, hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu halde bunu yapabildiğini belirten Gamzenur Akyel, o gece yaşananları şöyle anlattı:

10 gün önce kuzenim il dışında iş gezisi seyahatindeydi. 10 gün boyunca kuzenimin evinde anahtarsız bir şekilde giriyor. Ultra üstün güvenlikli sitede 10 gün boyunca kuzenimin evinde duruyor. Dün akşam kuzenim eve geldiğinde evde görüyor.

Kendisi astsubaydı silah zoruyla kuzenimi tutuyor. Ardından yemek yemek için dışarı çıkıyorlar. Karakolun yanındaki ciğerciye götürüyor. Ciğercide 4-5 kurşunla kuzenimi vuruyor. Kendisi avukattı ve müvekkili eğer bir kadını öldürmüşse o davaya bakmıyordu. Kendisinin uzaklaştırma kararı vardı buna rağmen eve girmiş.

Katilin sosyal medya hesaplarından gönderdiği tehditler, uzaklaştırma kararı ve ultra güvenlikli bir sitedeki eve anahtarsız girip çıkabilmesi, Yıldız’ı karakolun dibindeki bir restoranda katletmesi cinayetin devletin gözü önünde işlendiğini olduğu kadar, kendisine yardım edenlerin varlığına da işaretti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar