Dilipak yine kustu: 8 Mart yürüyüşüne katılanlar fahişelikten yanalar

Dilipak yine kustu: 8 Mart yürüyüşüne katılanlar fahişelikten yanalar

Dinci-gerici Akit Gazetesi yazarı Dilipak, içindeki pislikleri kusarak Feminist Gece Yürüyüşü’ne katılacak kadınları hedef aldı

Akit Gazetesi yazarı dinci-gerici Dilipak bu kez de Feminist Gece Yürüyüşü’ne katılan-katılacak olan kadınları hedef alarak, “önce feminist gösteriye, ardından gay ve lezbiyenlerin, fahişelerin sokaklara çıktıkları bir gösteriye döndü” ifadelerini kullandı.

Gerici faşist AKP’nin borazanı olmanın yanı sıra toplumsal kışkırtıcılık ve düşmanlığı körükleyen haberleriyle de anılan Yeni Akit Gazetesi’nin yazarı dinci-gerici Abdurrahman Dilipak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kaleme aldığı yazıyla, kadın yürüyüşlerine katılanlara yönelik iğrenç sözler sarf etti.

“Bizde 8 Mart 2016’da ‘Feminist Gece Yürüyüşü’ ile önce feminist gösteriye, ardından gay ve lezbiyenlerin, fahişelerin sokaklara çıktıkları bir gösteriye döndü” ifadeleriyle içindeki tüm pisliği kusan Dilipak, din-aile-ahlak-doğurganlık, iffet,.. gibi dinci gericiliğin kadına biçtiği toplumsal rollere atıfta bulunarak “Bunların aile diye bir meseleleri yok. ‘İffet’le dalga geçiyorlar, fahişelikten yanalar. Bunu özgürlük olarak görüyorlar” diye yazdı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar