Dünyayı istiyoruz kırıntıları değil!

Dünyayı istiyoruz kırıntıları değil!

Ana Fatma Cemevi Kadın Meclisi, HDP Mamak Kadın Meclisi, HDK Mamak Kadın Meclisi, İlmek Kadın Dayanışması, Sosyalist Kadınlar, Yeni Demokrat Kadın, bir araya gelerek Mamak Kadın Platformu’nu kuruyor: Emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz ve geleceğimiz için bütün kadınları örgütlenmeye mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz!

Ana Fatma Cemevi Kadın Meclisi, HDP Mamak Kadın Meclisi, HDK Mamak Kadın Meclisi, İlmek Kadın Dayanışması, Sosyalist Kadınlar, Yeni Demokrat Kadın, bir araya gelerek Mamak Kadın Platformu’nu oluşturuyoruz. 

Kadın düşmanı politikalara, adaletsizliklere, bir kereden bir şey olmaz denilmesinin ve kadın katliamlarına, tacizlerine, tecavüzlerine “tolore” edilebilir diyen gerici kadın düşmanı anlayışlara, katillerin korunmasına, kollanmasına, aklanmasına, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine karşı mücadeleyi bir adım daha ileri götürerek kadın mücadelesini ilmek ilmek örerek ilerleyeceğiz ve mücadeleyi büyütmeye kararlıyız.

Mafyalaşmış devletin bize daha fazla yoksulluk, açlık, sefalet, işsizlik, şiddet, taciz, tecavüz, ayrımcılık, savaş ve gözyaşından, acıdan başka verecek hiçbir şeyi yoktur. Bütün bunlara kaşı mücadele etmek emekçiler için ekmek ve iş, kadınlar için eşit yaşam, gençler için gelecek, Kürt halkı, Aleviler ve ezilenler için eşit haklarla yaşam mücadelesidir.

Başka bir dünya mümkün diyor ve sınırların, sınıfların, ayrımcılığın, sömürünün, cinsiyetçiliğin olmadığı, din, dil, ırk ayrımcılığının yapılmadığı eşit, insanca, özgür bir dünyanın bizlerin mücadelesiyle gerçekleşebileceğinin bilinciyle mücadelede bir adım daha ileriye diyerek Mamak Kadın Platfomu’nu kuruyor ve tüm Mamaklı kadınları bunun parçası olmaya davet ediyoruz. Sen yoksan bir eksiğiz! Kadınlar birlikte güçlü!, yaşasın kadın dayanışması ve mücadelesi..

Ana Fatma Cemevi Kadın Meclisi, HDP Mamak Kadın Meclisi, HDK Mamak Kadın Meclisi, İlmek Kadın Dayanışması, Sosyalist Kadınlar, Yeni Demokrat Kadın


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar