Eda Nur’un tecavüzcülerini tutuklamak zorunda kaldılar!

Eda Nur’un tecavüzcülerini tutuklamak zorunda kaldılar!

Eda Nur’un tecavüzcülerinden dün gözaltına alınıp, hakkında sayısız dosya varken “delil yok” denilerek serbest bırakılan Yusuf Güzelyurt tutuklandı, daha önce alınıp bırakılan Mehmet A. de bu sabah Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın itirazıyla gözaltına alındı!

Tecavüze uğradığını polise bildirdikten sonra tecavüzcüleri gözaltına alınıp serbest bırakılan ve şikayet ettiği için bir kez daha saldırıya uğrayan, polisin onun beyanını değil, saldırganların anlattıklarını esas almasıyla çaresizliğe sürüklenerek intihar eden 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan’ın serbest bırakılan tecavüzcüleri hakkında olay ayyuka çıkınca tutuklama kararı çıkarıldı.

Eda Nur’a tecavüz edenlerden Yusuf Güzelyurt “nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu” gerekçesiyle dün yakalanmış ve hakkında 33 suç dosyası, en az 3 kadının şikayetleri üzerine süren davaları olmasına rağmen serbest bırakıldı! Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘konutu terk etmeme’ adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Yusuf Güzelyurt, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine tutuklandı. Savcılık “yeterli delil var” diyerek tutuklarken, Sulh Ceza Hakimliği’nin o delilleri neden görmediği sorusu havada kaldı.

Yusuf Güzelyurt tutuklanırken, tecavüzcülerden daha önce ifadesi alınıp serbest bırakılan Mehmet A. da yeniden gözaltına alındı. Ayrıca soruşturma kapsamında A.K. adlı bir kişinin de gözaltına alındığı duyuruldu.

18 yaşındaki Eda Nur Kaplan, 31 Temmuz’da karakolda verdiği ifadede hakkında suç duyurusunda bulunduğu Yusuf Güzelyurt ile kendisini “Tayfur” olarak tanıtan Mehmet A. isimli kişinin bir otel odasında rızası olmadan zorla kendisiyle cinsel ilişkiye girdiklerini anlatmıştı.

Kaplan, ifadesinde, cinsel saldırıya “yarı baygın olduğu için karşı koyamadığını” söylemişti.

Kaplan’ın cinsel saldırı sonrası polise giderek ifadede adı geçen 2 şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunduğu ancak şüphelilerden Mehmet A.’nın gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı, Yusuf Güzelyurt’un ise arandığı bildirilmişti.

DHA, Mehmet A.’nın Eda Nur Kaplan’da darp ve zorlama olmadığı yönündeki doktor raporu üzerine delil yetersizliğinden serbest bırakıldığının öğrenildiğini bildirdi.

Eda Nur Kaplan’ı tecavüzün olduğu gün kaldığı otelden alarak ablasının evine bırakan taksi şoförü de, genç kadının kendinde olmadığı gibi, tedirgin olduğu ve sürekli ağladığını, otel odasında uyandığında başında duran iki kadının pavyon muhabbeti yaptığını, üzerinde çantası vs. bulunmadığını, otelin kendisinin şüpheli bir yer olduğunu, olaydan sonra otel sahiplerinin sırra kadem bastıklarını anlatmıştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar