‘Emine Şenyaşar 325 gündür şiddete direniyor’

‘Emine Şenyaşar 325 gündür şiddete direniyor’

Şenyaşar Ailesi’nin “Adalet” talebiyle başlattığı nöbet 325. gününde devam ederken, ailenin sosyal medya hesabından bugün yapılan paylaşımda “Şiddetin birçok çeşidi var, bunlardan biri de ‘Adaletsizlik’” denildi

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri, sonrasında da hastanede gerçekleştirdikleri saldırıda iki oğlunu ve eşini kaybeden, bir oğlu da hapishaneye konulan Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 325’inci gününde devam ediyor.

Her gün Suruç’taki evlerinden 42 kilometrelik uzaklıktaki Urfa Adliyesi önüne gelen aile, adalet talebindeki ısrardan vazgeçmiyor. Hava koşulları nedeniyle Emine Şenyaşar nöbeti evde sürdürürken, oğlu Ferit Şenyaşar her gün aynı yerde “Adalet” demeye devam ediyor.

Bugün de nöbet yerine ulaşmak için Suruç’tan yola çıkan ailenin aracı, Urfa’ya 20 kilometre mesafedeki organize sanayi bölgesi civarında arızalandı. Aracı sanayiye çeken Ferit Şenyaşar, sağlanan araç ile geldiği adliye önünde nöbet eylemini başlattı. 

Şenyaşar Ailesi’nin sosyal medya hesabından bugün yapılan paylaşımda Kadın Meclisleri, Özgür Kadın Hareketi (TJA) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları’nın hesapları etiketlenerek, “Şiddetin birçok çeşidi var, bunlardan biride ‘Adaletsizlik.’ Urfa’da bir kadın (Emine Şenyaşar) 325 gündür herkesin gözü önünde maruz kaldığı şiddete direniyor. Kadına şiddet insanlığa karşı şiddettir. Bu şiddete derhal son verin” denildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar