Ethem’in vurulduğu yerde…

Ethem’in vurulduğu yerde…

Gezi Direnişi’nin 8. yılında Ethem yoldaşın vurulduğu saatte, vurulduğu yerde olacağız. 

Gezi Direnişi’nin ve Ethem yoldaşın katledilişinin üzerinden 8 yıl geçti. Ama ne Sayfi anamızın ne de diğer analarımızın yürek yangını bitmedi, hala kor alevler halinde yanmaya devam ediyor. 

Toplumun büyük bir bölümü faşist gerici saldırganlığa ve toplumun tek tipleştirilme çabalarına karşı Gezi Direnişiyle cevap verdi. Bizler Gezi’de işçiler, emekçiler, gençler, kadınlar, ezilen halklar, doğasına sahip çıkanlar olarak hep birlikte bize dayatılana karşı yan yana mücadele ettik.

Pandemi bahane edilerek sömürü çarkı daha da derinleşti/derinleşecek, kadın düşmanlığı İstanbul Sözleşmesi’nden çekilerek tavan yaptı, kadınlar her gün vahşice katlediliyor. Öfkemiz ve mücadelemiz de büyüyor. 

Üniversitelerde keza aynı durum, kayyumlarla ve kayyumlara karşı direnişle karşılığını bularak devam ediyor.

Gezi’ye katılanlara açılan davalar hala sürüyor. Ama gezi yargılanamaz ancak yargılar.

Tüm bunların birikimi, öfkesi, bilinciyle Gezi Direnişi’nin 8. yılında Ethem yoldaşın vurulduğu saatte, vurulduğu yer olan Güven Park’ta olacağız.

Tüm dostlarımızı, yoldaşlarımızı, okurlarımızı ve Gezi’de biz de vardık diyen herkesi hem Ethem yoldaşın ölümsüzlüğünün 8. yılında anmaya hem de Gezi direniş ruhunu bilinçli, örgütlü bir şekilde ileriye taşımaya davet ediyoruz.

Anma Tarihi: 1 Haziran 2021 Salı

Anma Saati: 17:37

Anma Yeri: Güvenpark 

Ethem yoldaş onurumuzdur!

Her yer Gezi her yer direniş!

Her yer taksim, her yer direniş!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar