• Belarus sınırında insanlık ölüyor…

  Belarus sınırında insanlık ölüyor…0

  Avrupa Birliği, Belarus’ta günlerdir süren insanlık dramını sessizce izlerken, açlık ve soğuktan ölenlerin sayısı artıyor. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu binlerce mülteci, üç ülkenin siyasi silahı olarak kullanılıyor.

  DEVAMINI OKU
 • İnsan hakları örgütlerinden çağrı: “Polonya-Belarus sınırında Cenevre Mülteci Sözleşmesi’ne uyun!”

  İnsan hakları örgütlerinden çağrı: “Polonya-Belarus sınırında Cenevre Mülteci Sözleşmesi’ne uyun!”0

  Polonya-Belarus sınırına 350 milyon avro değerinde ve 5,5 metre yüksekliğinde bir duvar örülüyor! Mülteciler, Polonya’nın sınıra yığdığı 12 bin kişilik bir ordunun müdahalesiyle geri dönmeye zorlanıyor. Bölgeye basının ve insan hakları kurumlarının girmesine izin verilmiyor. Binlerce insan soğuktan ve açlıktan can çekişiyor! En az on kişi açlıktan ve donarak öldü! Acil müdahale!

  DEVAMINI OKU
 • AB’nin 149 milyon ile örtmeye çalıştığı gerçekler

  AB’nin 149 milyon ile örtmeye çalıştığı gerçekler0

  Mültecilerin Türkiye’de bulunmaları AKP-MHP-Ergenekoncu koalisyon için her açıdan bir rant kaynağı olmaya devam ederken, AB ise sözde çözüm üretiyor ve destek sağlıyor gibi görünerek aslında sorumlularından biri olduğu insanlık suçunun ortağı olmaya devam ediyor. Milyonlarca insana reva görülen bu “kader”i, mültecilerin yaşamlarının mahvolmasına neden olan savaşlardan elde ettiği rantın kırıntılarını gözden çıkararak onları kendinden uzak tutmaya çalışıyor.

  DEVAMINI OKU