• Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadınlar: Afganistanlı kız kardeşlerimizin yanındayız!

  Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadınlar: Afganistanlı kız kardeşlerimizin yanındayız!0

  Taliban’ın baskı ve şiddetine direnen Afganistanlı kadınların mücadelesini destekleyen Ortadoğu ve Avrupalı kadınlar, “Onları bu savaşta yalnız bırakamayız. Tek bir kadın karanlıkta kaybolursa, tüm kadınlar o karanlıkta kaybolacaktır” diyerek dünya çapında ortak bir mücadele hattının önemini dile getirdi.

  DEVAMINI OKU
 • Küresel Hinterlandın Hayaletleri -I

  Küresel Hinterlandın Hayaletleri -I0

  Phil Neel, sınıf mücadelesinin bugünkü küresel durumunu değerlendirirken işçi sınıfının örgütlenmesi sorunundan, yeni sol akımların etkisine, popülist sağın yükselişinden, ABD’de ırk ve sınıf ilişkisine, orman yangınlarından, ekolojik yıkım ve afet örgütlenmesine, taşra işsizliğinden, uyuşturucunun politik uzantılarına kadar birçok meselenin birbiriyle bağlantısını güçlü bir metinle ortaya koyuyor.

  DEVAMINI OKU
 • Taliban’ı kollama misyonu!

  Taliban’ı kollama misyonu!0

  Acaba Taliban’ı kollama, dizginleme ya da ehlileştirme işini Erdoğan’a mı verdiler diye insan sormadan edemiyor. “Çin’den, Rusya’dan, İran’dan geri mi kalacağız” diyebilirler. Erdoğan dün daha açık konuştu: “Gerekirse Taliban’ın kuracağı hükümetle de görüşüp ortak gündemlerimizi konuşacağız.” Fakat Erdoğan ilaveten Taliban’ı normalleştirme, meşrulaştırma, kabul ettirme saikiyle hareket ediyor.

  DEVAMINI OKU