• Döviz Krizi: Devlet Eliyle “Keriz Silkeleme” (1)

  Döviz Krizi: Devlet Eliyle “Keriz Silkeleme” (1)0

  Ortaya çıkan gerçeklerin başında, 20 Aralık’ın açık bir sermaye kurtarma operasyonu olması gelmektedir. Bunun hemen yanı başında, iktidar bloğunun bu operasyonu, manipülasyondan arka kapıdan iş çevirmeye kadar her türlü dalaverayı, birbirinin peşi sıra işleyerek yapabilmesi vardır.

  DEVAMINI OKU
 • Yeni Ekonomik Model: Topa Gelişine Vurmak

  Yeni Ekonomik Model: Topa Gelişine Vurmak1

  “Krize karşı devrim, kapitalizme karşı sosyalizm” sloganını sadece sömürüsüz bir dünya özlemi içinde olanlar değil, artık bizzat koşullar bağırmaktadır. Kitleler henüz bu slogandan uzak olabilirler. Ancak eli kulağında bir gelecekte olmasa bile önümüzdeki birkaç yıl, bu sloganda var olan hat üzerinden bir mücadeleyle belirlenecektir.

  DEVAMINI OKU
 • TESK Başkanı’ndan pek milli açıklamalar: Tutumlu olmalıyız!

  TESK Başkanı’ndan pek milli açıklamalar: Tutumlu olmalıyız!0

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken. 12-18 Aralık dönemini kapsayan “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” bahanesiyle yaptığı açıklamada halkı tutumlu olmaya, sanki çok parası varmış gibi az harcamaya davet

  DEVAMINI OKU
 • Aynı gemide değiliz; biz kaybedersek onlar kazanacak!

  Aynı gemide değiliz; biz kaybedersek onlar kazanacak!0

  Nebati’nin “başaramazsak asıl ben kaybederim” demesi, “emeği açlıkla terbiye edemezsem ben kaybederim” anlamına geliyor. İşçi sınıfına “sen kaybetmek zorundasın ki ben kazanabileyim” demektir.

  DEVAMINI OKU
 • Erdoğan konuşurken ekmek kuyrukları büyüyor!

  Erdoğan konuşurken ekmek kuyrukları büyüyor!0

  AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Yeni ekonomi politikası” diye adlandırdığı yıkım, rant, talan ve derinleştirilmiş sömürü politikalarının propagandasını yapmaya devam ederken; halk, sıvı yağı bardakla almaktan bahsediyor, halk ekmek büfelerinin önünde upuzun kuyruklar oluşmaya devam ediyor.

  DEVAMINI OKU
 • ‘Ekonominin kitabını yazan’ Erdoğan yine konuştu!

  ‘Ekonominin kitabını yazan’ Erdoğan yine konuştu!0

  Türkmenistan dönüşü havuz medya gazetecilerinin pas ettiği soruları yanıtlayan Erdoğan, kendisine atfedilen “Yeni ekonomi modeli”nin yatırım, istihdam, üretim anlamına geldiğini yineledi, dolardaki yükselişi bir kez daha “dış bir elin” komplosu manasına gelen imalarla açıkladı, enflasyon ve hayat pahalılığının sorumluluğunu “ahlaksız stokçulara” yükledi

  DEVAMINI OKU