• Tahsin yoldaş bizimle

  Tahsin yoldaş bizimle0

  Defalarca yakalanıp gözaltına alınmıştı, işkencelerden geçirilip tutuklanmıştı. Kulağı sınıfında gözleri örgütünde, cezaevlerinde yakınmasız yıllarca yatmıştı. Son kez 19 Nisan’da İstanbul’da yakalandı. 1 Mayıs ‘96′yı emniyetin hücrelerinde böbrekleri kanarken gülerek karşıladı. 20 Mayıs-27 Temmuz ‘96 SAG-ÖO eyleminin 68. gününde Tahsin Yılmaz’ın yüreği, yaşamını adadığı devrim ve komünizm davasının canalıcı uğrağı “Parti… Parti… Parti!..” vuruşlarıyla son sözünü söyledi.

  DEVAMINI OKU
 • Zeynep koydum adını…

  Zeynep koydum adını…0

  Zeynep Poyraz bu dünyadan, bu dünyayı değiştirmek için yürütülen sınıf mücadelesinden soy ismi gibi esip geçen, iz bırakan genç bir komünist. Hani sabahın köründe çıkıp akşam eve gelen, çocuklarıyla istediği gibi vakit geçiremeyen ve ömrü boyunca bunun acısını ince bir sızı gibi yüreğinde taşıyan proleter anne ve babaların çocukları gibi o da ablası ve kardeşiyle kendi kendilerini büyütmüş çocuklardan.

  DEVAMINI OKU
 • Bir tarihi insan gibi yaşamak…

  Bir tarihi insan gibi yaşamak…0

  Ortak bir mirasın, ısrarla ve inatla dağın tepesine çıkarılmaya çalışılan kayanın altında ezilmeyen yeniden başlama iradesinin isimsiz taşıyıcılarının bölüğüdür TİKB. Onurluyuz! Çünkü iyisiyle kötüsüyle, başardıklarımız ve başaramadıklarımızla bu bizim tarihimiz!..

  DEVAMINI OKU