• Migros işçisi kazandı!

  Migros işçisi kazandı!0

  Dayatılan sefalet ücretini kabul etmeyerek saat ücretine 4 TL zam yapılması, işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınması ve prim ödemelerinin düzene bağlanması talepleriyle iş bıraktıkları için polis zoruyla gözaltına alınan ve hemen ardından 257’sinin çıkışı verilen DGD-SEN üyesi Migros işçileri, 18 günlük kararlı direniş ve direnişin tüketici boykotuyla buluşması sonucu kazandılar.

  DEVAMINI OKU
 • İşçi emekçi dalgasını büyütmeye!..

  İşçi emekçi dalgasını büyütmeye!..0

  İşçi sınıfı ve emekçi halk kitlelerinin işsizlik, yoksulluk ve sefalete karşı tepkileri son bir aydır birbiri üstüne binerek, yayılıp genişleyerek büyüyor. Halkın yaşamını cehenneme çeviren hayat pahalılığı ve adeta otomatiğe bağlanmış zamlar yüzünden ‘geçinemiyoruz’, ‘barınamıyoruz’, ‘işsiziz’ çığlıkları sokağa çıkıyor.

  DEVAMINI OKU
 • Halka ‘Enflasyon Timi” saftasatası; patronlara kıyaklar!

  Halka ‘Enflasyon Timi” saftasatası; patronlara kıyaklar!0

  Sadece göz fetişisti değil aynı zamanda bir “model” fetişisti de olduğunu kanıtlayan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yeni bir paket açıkladı. Bu pakette halka “enflasyon timi” safsatası satılırken, patronlara da yatırımları için devletin 60 milyarlık kefalet fonu, ucuz kredi ve başka teşvikler seferber ediliyor.

  DEVAMINI OKU