• Cumhurbaşkanlığı raporu Koca’nın neden “ölümler artacak” dediğini ortaya koydu

  Cumhurbaşkanlığı raporu Koca’nın neden “ölümler artacak” dediğini ortaya koydu0

  SES Ankara Şubesi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 2020’de yaptığı açıklamada önümüzdeki yıllarda ölüm sayısının artacağını demekle neyin kastettiğinin “2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı”nın açıklanmasıyla anlaşıldığını belirtti.

  DEVAMINI OKU
 • Dünyada 2021: Öne çıkan çizgiler

  Dünyada 2021: Öne çıkan çizgiler1

  Bütün olgu ve gelişmeler, tekelci kapitalist sistem yıkılmadığı sürece insanlığı, doğayı ve evreni nasıl karanlık bir geleceğin beklediğini gösteriyor. Bu gerçek, burjuvazinin yetkinleştirerek hayata geçirmeye çalıştığı yeni emek rejimi, siyasal ve sosyal düzen girişimlerine her düzeyde militan bir karşı koyuş yanında bütünlüklü bir alternatif sahibi olmanın önemini hatırlatıyor.

  DEVAMINI OKU
 • İkinci yılında yönetilemeyen Covid-19 pandemisi

  İkinci yılında yönetilemeyen Covid-19 pandemisi0

  Pandeminin ikinci yılında 5.5 milyon kişi hayatını kaybetti. Sistemin hoyratlıklarından beslenen bu salgın, aşıya dair kafa karışıklıkları nedeniyle de dur durak tanımıyor. Aşı karşıtı olmakla kapitalizmin yol açtığı yıkıma karşı olmak arasındaki farkı doğru algılamak, kapitalizm karşıtlığından yola çıkıp dinci gerici ve faşistlerin tuzağına düşmemek gerekir. Bu konudaki berraklık çok tayin edici bir yerde durmaktadır.

  DEVAMINI OKU