• Çimsataş’a polis girdi, işçiler zorla dışarı çıkarıldı

  Çimsataş’a polis girdi, işçiler zorla dışarı çıkarıldı0

  Birleşik Metal, Türk Metal ve Öz Çelik-İş’in imzaladığı satış sözleşmesini tanımadıklarını belirterek üretimi durduran Çimsataş işçileri polis zoruyla fabrikadan ve bahçesinden çıkarıldı. İşçiler ek protokolle ücretlere zam yapılmadan üretime başlamayacaklarını belirtiyor. Birleşik Metal ise işçilerin polis zoruyla çıkarılması dahil, hiçbir konuda sesini çıkarmıyor

  DEVAMINI OKU
 • Polis Çetin Kaya’yı ensesinden vurarak katletti!

  Polis Çetin Kaya’yı ensesinden vurarak katletti!0

  Kadıköy Göztepe’de dur ihtarına uymadığı iddia edilerek katledilen kişinin Çetin Kaya olduğu, resmi açıklamaların aksine aracını durdurduğu, polisin yere yatırıp ters kelepçe taktıktan sonra yakın mesafeden ensesinden ateş ettiği, MOBESE’lerin de o anda devre dışı bırakıldığı ortaya çıktı.

  DEVAMINI OKU
 • Kadınlar ‘sistemin’ barikatlarını bir kez daha yıktı!

  Kadınlar ‘sistemin’ barikatlarını bir kez daha yıktı!0

  “Erkek devlet şiddetine karşı isyanımız bitmedi, büyüyor. Hayatlarımız için mücadeleye!” diyerek Taksim’de bir araya gelen kadınlar, önlerine çıkarılan polis barikatlarına, ard arda gerçekleşen saldırılara rağmen saatlerce dağılmadılar, eylemin sonunda saldırıyı protesto eden kısa bir açıklama yaptılar ve her yıl olduğu gibi sloganlarla Karaköy’e yürüdüler.

  DEVAMINI OKU