• Hendek’teki işçi katliamı davası 25 Ekim’e ertelendi

  Hendek’teki işçi katliamı davası 25 Ekim’e ertelendi0

  Yedi kişinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin de yaralandığı Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’ndaki patlamaya ilişkin davanın dördüncü duruşması görüldü. Müşteki vekili Avukat Evren İşler, delillerin nasıl karartıldığına dair bilgi verdi.

  DEVAMINI OKU
 • İmbat Madencilik’te direniş!

  İmbat Madencilik’te direniş!0

  Manisa Soma’daki İmbat Madencilik işçileri son iki aydır yoğunlaşan baskı, mobbing ve idari cezalar nedeniyle eyleme başladı. Gece boyu süren eylem Bağımsız Maden İş Sendikası Ege temsilciliği’nin ‘eylemi sürdürecekleri, gerekirse ailelerini de katıp direnecekleri’ şeklindeki açıklamasıyla bir sonraki güne ertelendi.

  DEVAMINI OKU
 • Uyar Maden işçilerinin hakları için görüşme yapıldı

  Uyar Maden işçilerinin hakları için görüşme yapıldı0

  Bağımsız Maden-İş Uyar Maden İşçileri Meclisi’nden 3 kişilik temsilci heyetiyle TKİ ve Enerji Bakanlığı yetkilileri arasında yapılan son görüşmede tazminatların TKİ tarafından ödeneceğinin söylendiğini, fakat tüm mağdurları ve ödenmeyen ücretleri kapsamadığı için bu taahhüdün eksik olduğu vurgulandı

  DEVAMINI OKU
 • Tahir’in ölümü

  Tahir’in ölümü0

  Tahir Çetin, 2008’de bir göçük altında kalmaktan son anda bir arkadaşı sayesinde kurtulmuştu. Bunu hiç yaşamamış olmak istiyordu. Bir arkadaşının dinamit patlatılırken paramparça olduğunu görmemiş olmak, bir diğerinin elektrik çarpmasıyla hayatını kaybetmesine şahit olmamış olmak istiyordu.

  DEVAMINI OKU
 • Çamın Gölgesinde

  Çamın Gölgesinde0

  Dün Soma’da Ali Faik’i, bugün Kınık’ta Tahir’i bıraktık çamın gölgesine…

  DEVAMINI OKU
 • Tahir ile Ali…

  Tahir ile Ali…0

  Tahir Çetin, Ali Faik’in babası yaşındaydı. Ömrü emekçilikle geçmiş olan Tahir Çetin, sendikal ihanete bayrak açtığında omuz başında bulmuştur Ali Faik ve onun gibi gencecik yoldaşlarını.

  DEVAMINI OKU