• Türkiye’nin suç listesinde yeni dosya: Çocuk askerler

  Türkiye’nin suç listesinde yeni dosya: Çocuk askerler0

  Türk Devleti hem ülke içinde hem de ülke dışında işlediği suçlardan şimdilik yargılanmaktan uzak gibi görünüyor. Ama gün gelecek işlediği hem savaş suçları hem de insanlığa karşı suçlar için yargılanacak!

  DEVAMINI OKU
 • AB’nin 149 milyon ile örtmeye çalıştığı gerçekler

  AB’nin 149 milyon ile örtmeye çalıştığı gerçekler0

  Mültecilerin Türkiye’de bulunmaları AKP-MHP-Ergenekoncu koalisyon için her açıdan bir rant kaynağı olmaya devam ederken, AB ise sözde çözüm üretiyor ve destek sağlıyor gibi görünerek aslında sorumlularından biri olduğu insanlık suçunun ortağı olmaya devam ediyor. Milyonlarca insana reva görülen bu “kader”i, mültecilerin yaşamlarının mahvolmasına neden olan savaşlardan elde ettiği rantın kırıntılarını gözden çıkararak onları kendinden uzak tutmaya çalışıyor.

  DEVAMINI OKU
 • Küresel Hinterlandın Hayaletleri -I

  Küresel Hinterlandın Hayaletleri -I0

  Phil Neel, sınıf mücadelesinin bugünkü küresel durumunu değerlendirirken işçi sınıfının örgütlenmesi sorunundan, yeni sol akımların etkisine, popülist sağın yükselişinden, ABD’de ırk ve sınıf ilişkisine, orman yangınlarından, ekolojik yıkım ve afet örgütlenmesine, taşra işsizliğinden, uyuşturucunun politik uzantılarına kadar birçok meselenin birbiriyle bağlantısını güçlü bir metinle ortaya koyuyor.

  DEVAMINI OKU
 • “Kadınlar Taliban götürmesin diye çatılardan atlıyor”

  “Kadınlar Taliban götürmesin diye çatılardan atlıyor”0

  Kayseri’deki Afgan Mülteciler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nden Zakira Hekmat, Afganistan’da kadınların “Bizi Taliban götürmesin, bu ölüm daha şereflidir” diyerek intihar ettiğini söylüyor.

  DEVAMINI OKU
 • Mustafa Suphi ve yoldaşları

  Mustafa Suphi ve yoldaşları0

  Mustafa Suphi, Ethem Nejat, Hilmioğlu Hakkı, Nazım İbrahim, Topçu İsmail Hakkı, MK ajitatörleri Maksut Bahattin, Hayrettin’in içinde olduğu toplam 15 komünist 28-29 Ocak 1921’de Sovyetler’den Türkiye’ye gelmek için yaptıkları yolculukta Kemalist burjuvazinin cellatları tarafından katledildiler. Tarihçi Kutay’ın sözleriyle: ”Onları Ankara’ya sokmamak, Yunan’ı denize dökmek kadar önemliydi.”

  DEVAMINI OKU
 • Almanya’dan Türkiye’ye askeri malzeme satışı

  Almanya’dan Türkiye’ye askeri malzeme satışı0

  Son 9 ay içinde Alman hükümetinden Türkiye’ye 25,9 milyon euroluk askeri malzeme satışına onay verdiği açıklandı

  DEVAMINI OKU