• Bizim analarımız

  Bizim analarımız0

  Hiç vazgeçmiyorlar çocuklarından, hiç vazgeçmiyorlar hesap sormaktan. Onların anılarına hiç kara çalmıyorlar. O nedenle hiçbir tehdit onları vazgeçirmiyor. Tek başlarına da olsalar hep arkalarından duracaklar çocuklarının biliyoruz. Koskoca bir okul analarımızın yüreği, açıp okuyup öğrenmeye çalışmalıyız onu!..

  DEVAMINI OKU
 • Zeynep koydum adını…

  Zeynep koydum adını…0

  Zeynep Poyraz bu dünyadan, bu dünyayı değiştirmek için yürütülen sınıf mücadelesinden soy ismi gibi esip geçen, iz bırakan genç bir komünist. Hani sabahın köründe çıkıp akşam eve gelen, çocuklarıyla istediği gibi vakit geçiremeyen ve ömrü boyunca bunun acısını ince bir sızı gibi yüreğinde taşıyan proleter anne ve babaların çocukları gibi o da ablası ve kardeşiyle kendi kendilerini büyütmüş çocuklardan.

  DEVAMINI OKU
 • Hafıza defterimizde Gazi Direnişi

  Hafıza defterimizde Gazi Direnişi0

  12 Mart 1995 Gazi Antifaşist Halk direnişinin fitilini Alevi emekçilerin gittiği üç kahvehane ve bir işyerinin taranması ateşledi. Kitleler karakola yöneldi. Akıyordu sokaklara Zeynep Poyraz gibi herbiri…Hakan Çabuk gibi Gazi Antifaşist Halk Direnişi‘nin ateşini kendi mahallelerine taşıyorlardı. Bu katliam ve direnişte yirmi iki kişi hayatını kaybetti.

  DEVAMINI OKU