Evi yakılan Erhan: Çamburnu bizim evimizdir!

Evi yakılan Erhan: Çamburnu bizim evimizdir!

Trabzon’un Sürmene ilçesindeki Çamburnu’nda denizi kirleten kültür balıkçılığına karşı mücadele eden ressam Gökçe Erhan’ın 2 katlı evi yakıldı. Erhan yaptığı açıklamada, mücadeleden vazgeçmeyeceğini belirtti.

Antalya’nın Finike ilçesinde mermer ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi (61) ve Aysin Büyüknohutçu (61) çiftinin 9 Mayıs 2017’de katledilmesine benzer bir olay da Trabzon’da yaşandı. Trabzon’un Sürmene ilçesindeki Çamburnu’nda denizi kirleten kültür balıkçılığına karşı mücadele eden ressam Gökçe Erhan’ın 2 katlı evi yakıldı. Erhan’ın da içinde bulunduğu sırada gerçekleştirilen kundaklama, kültür balıkçılığı tesislerine karşı düzenlenecek basın açıklamasına saatler kala gerçekleşti. Cumartesi akşamı gerçekleşen bu saldırıyla yanan ev kullanılamaz hale geldi. Erhan’ın tabloları da küle döndü.

Evinin bir kundaklama sonucu yakılmasının ardından basın açıklaması yapan Gökçe Erhan “Yanan evimi tekrar ayağa kaldırabilirim ama denizi kaybettiğimizde bu geri döndürülemez” diyerek bu saldırının nasıl bir anlam taşıdığını deşifre etti.

Gökçe Erhan’ın uğradığı saldırının öğrenilmesinin ardından sosyal medyada #GökçeninYanındayız, #ÇamburnuEvimizdir etiketleriyle çok sayıda paylaşım yapıldı. Paylaşımlarda, saldırının doğanın talanına karşı mücadele yürütenlere verilmiş bir gözdağı olduğu ve buna karşı daha fazla örgütlenerek yanıt verileceği kaydedildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar