Eylem lafını duyunca ödeme yaptılar

Eylem lafını duyunca ödeme yaptılar

İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş sendikaları, işçilerin gasp edilen ücretleri için İstanbul Ataşehir’de bulunan Finans Merkezi şantiyesi önünde eylem yapma kararı aldı. Firma önünde toplanan işçilere alacakları ödendi.

İnşaat İşçileri Sendikası ve Dev Yapı İşçileri Sendikası, Rönesans Holding ve Nisa Elektrik tarafından gasp edilen ücretleri için İstanbul Ataşehir’de bulunan Finans Merkezi şantiyesi önünde eylem yapma kararı aldı.

Burada bir araya gelen sendika yetkilileri ve işçiler, basın açıklaması yapmak istedi. Bu sırada sendika yetkililerini arayan firma, işçilerin ücretlerinin ödeyeceği sözünü verdi. Kısa bir süre sonra işçilerin ücretleri hesaplarına yatırıldı. 

Ücretlerin yatırılmasının ardından açıklama yapan Dev Yapı-İş Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut, inşaat işçilerinin en temel haklarını bile mücadele etmeden alamadıklarını ifade etti.

Karabulut, “Arkadaşlarımızın ücretleri eksik yatırılmıştı. Bugün burada eylem gerçekleştirecektik. Eylem adı geçince alacaklarımızın yatırılacağı söylendi. Şantiye önüne geldiğimizde arkadaşlarımızın hak edişleri yatırıldı. Haklarımızı almak için, haklarımızı gasp ettirmemek için sendikalı olalım mücadele edelim” şeklinde konuştu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar