Fahiş fiyatlara karşı öğrencilerden kantin boykotu çağrısı

Fahiş fiyatlara karşı öğrencilerden kantin boykotu çağrısı

İzmir Demokrasi Üniversitesi öğrencileri, fahiş fiyatları protesto etmek için kantin boykotu çağrısı yaparak, ücretsiz çay ve kahve dağıttı.

İzmir Demokrasi Üniversitesi kantinlerindeki fahiş fiyatları kurdukları Öğrenci Dayanışması ile protesto eden öğrenciler kantin girişinde boykot çağrısı yaparak ücretsiz çay ve kahve dağıttı.

Kampüs kantinlerinde bir kahvenin 7,5 TL’den, çay ve suyun ise 2,5 TL’den satıldığını belirten öğrenciler, dönemin başından beri barınma gibi türlü zorluklarla uğraştıklarını, bu sorunları aşsalar bile fahiş fiyatlar nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandıklarını söyledi.

Bir öğrenci, “Dönemin başından beri barınma sorunu gibi birçok sorunla karşıladık. Yoksulluğun getirdiği temel ihtiyaçlarımızı karşılayamamak, kampüslerimizde de sürüyor. Bugün bir kampüste kahve 7,5 lira, çay 2,5 lira, su 2,5, sıcak su 1,5 liraya satılıyor. Biz, burada öğrenci dayanışması kurarak fahiş fiyatlı kantin ürünlerini boykot diyoruz.

Bütün arkadaşlarımızı bizimle birlikte dayanışmaya bekliyoruz. Yaptığımız bu dayanışmada, patronlara krizin faturasını öğrencilerden çıkaramayacaklarını anlatmaya çalışıyoruz. Tüm arkadaşlarımızı dayanışmaya çağırıyoruz” dedi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar