Gençlerin krizi ve yoksullaşmayı tartışması yasak!

Gençlerin krizi ve yoksullaşmayı tartışması yasak!

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerinin daha önce düzenleyecekleri fakat saldırılarla engellenen forum bugün yapıldı. Krizi ve geçinememe sorununu tartışan öğreniciler, polis saldırısıyla gözaltına alındı.

Krizi halkın ekonomik yıkımı pahasına fırsata dönüştürmeye çalışan faşist iktidar bloku bunun karşı yükselen her sesi zorbalıkla bastırmaya çalışıyor. 12 Eylül’ün ertesinde bile okul kantinlerinde forum yapabilen öğrenciler, bugünkü koşullarda kendi kantinlerinde mevcut ekonomik sorunları, yoksullaşmayı tartışamıyorlar. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde (Mülkiye) kriz ve geçinememe sorunu gündemiyle yapılacak forum, sivil faşist saldırılar nedeniyle ertelenmişti. Öğrenciler bugün kantinlerinde toplanarak planladıkları forumu gerçekleştirmek istedi. Okula polis girdi ve ÖGB’yle birlikte öğrencilere saldırdı, çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.


Mülkiye’deki kantinde bir araya gelen öğrencileri polis ablukaya aldı. Forumun “kanunsuz bir eylem” olduğunu iddia eden polis, öğrencileri gözaltına almakla tehdit etti.

Öğrenciler ise tehditlere rağmen forumu başlatacaklarını belirterek kantindeki sandalyelere oturdu.  Öğrencilerin oturmasının ardından polis ve Özel Güvenlik Birimi (ÖGB) öğrencilere saldırdı. Çok sayıda öğrenci gözaltına alındı


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar