Gergerlioğlu bu sefer de hastaneden kaçırıldı!

Gergerlioğlu bu sefer de hastaneden kaçırıldı!

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu bu sefer de anjiyo olduğu Başkent Hastanesi’nden oğlunun deyimiyle korsanca bir mizansenle kaçırıldı.

Gergelioğlu, yasalara-mevzuatlara aykırı şekilde vekilliğinin düşürülmesinin ardından “adalet” nöbeti tuttuğu Meclis’ten de adeta pusu kurularak darbedilip gözaltına alınmıştı. Serbest bırakıldıktan sonra da hakkında tutuklama kararı çıkarılıp 10 gün içinde teslim edilmesi buyurulmuş, teslim olmayacağını belirtmesi üzerine dün sürenin dolmasıyla evine gelen polis sürüsü tarafından darbedilerek cezaevine götürülmek üzere gözaltına alınmış ve akşam saatlerinde fenalaşınca hastaneye kaldırılmıştı. Ankara Şehir Hastanesi’nde anjiyo olan Gergerlioğlu’nun, yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürerken, kimseye haber verilmeden, oğlunun deyimiyle korsanca bir mizansenle kaçırılıp cezaevine götürüldüğü öğrenildi.

Çıplak arama işkencesini, KHK zulmünü teşhir eden, kaybetme politikasını gündeme getiren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na dönük pusucu ya da korsanca yöntemlerle yapılan bu özel muamele rejimin sefaletini olduğu kadar faşist pervasızlığını da göstermesi itibariyle oldukça manidar. Gergelioğlu üzerinden toplumun tümüne “sınırlarımı tanımayana istediğimi, istediğim biçimde yaparım” mesajı vermeye çalışan rejim, aynı zamanda korkunun dağları beklediğini de ele vermiş oluyor. Kontrol edemediği, nereye varacağını kestiremediği her konuda hiçbir kural-kaide tanımadan kontrolsüz bir saldırganlıkla hareket ettiğini…

Gergerlioğlu’nun bu şekilde kaçırılmasının ardından HDP milletvekilleri Ankara Şehir Hastanesi önünde açıklama yaparak, yaşananlara tepki gösterdi. 

Kaçırıldı’

HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, Gergerlioğlu’nun hastaneden korsanvari bir şekilde kaçırıldığını ve şuanda nereye götürüldüğünü bilmediklerini söyledi. Toğrul, “Muhtemelen Sincan Cezaevi’ne götürüldü. Bu Türkiye’de görülmemiş, rastlanılmamış zulmün bir başka versiyonudur. Bir milletvekili buradan, arkadaşlarından, basından kaçırılmıştır. Kaçırılarak, korsanvari bir şekilde götürüldü. Ne kadar bilgi almaya çalıştıysak kimse bize bilgi vermedi” dedi.

‘Kabul edilemez

Kamu görevlilerine seslenen Toğrul, “Kamu görevlilerine şunu ifade ediyorum; mesleğin etik kurallarına uyun. Hiç kimsenin hukuk dışı, etik dışı sizlere talimat vermesini kabul etmeyin. Bize arkadaşımızla ile ilgili bilgi vermemek kabul edilemez. Bir milletvekilin kaçırılması kabul edilemez. Sağlık durumu şu anda nedir, bu kaçırılma biçimine sağlık durumu ne kadar elverişlidir onu da bilmiyoruz. Bu tür hukuk dışı yöntemlerinden kaçının.” diye belirterek, kamuoyunu duyarlı olmaya, tutum alamaya davet etti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar