Göçmenler ırkçı saldırıyla metrobüsten atıldı!

Göçmenler ırkçı saldırıyla metrobüsten atıldı!

İstanbul’da seyir halindeki metrobüste muhtemelen kendi aralarında tartışan ya da bir şeylere itiraz eden göçmenler, ırkçı-faşist saldırıyla araçtan atıldı

İktidarın çok amaçlı araç muamelesi yaptığı, burjuva muhalefetin de siyasi prim uğruna ırkçılığı kışkırtacak şekilde hedef haline getirdiği göçmenler, gündelik hayatın içinde her an başka bir saldırının muhatabı olabiliyor. İstanbul’da seyir halindeki metrobüste muhtemelen kendi aralarında tartışan ya da bir şeylere itiraz eden göçmenler, ırkçı-faşist saldırıyla araçtan atıldı.

Araçta bu saldırgan tutuma itiraz edenlerin de bulunduğu anlaşılan görüntülerde, ırkçı saldırganlardan birinin “Gebersinler, kendi ülkelerinde gebermediler, bari burda gebersinler” diyerek küfrettiği duyuluyor.

DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu bu insanlık dışı anlara ilişkin videoyu “Hayatımın büyük ekseriyetini yurt dışında azınlık olarak yaşadım ve kendimi bildim bileli ırkçılıkla mücadele ettim ama böyle insanlık adına utanç verici bir manzara ile çok az karşılaştım. Kendi ülkemde olması daha acı… Kitleleri bu utanca itenler insanlıklarını sorgulasın” notuyla paylaştı.

Bu notun altına yapılan yüzlerce yorumsa göçmenler üzerinden kışkırtılan ırkçılığın kazandığı boyutların çarpıcı bir özeti oldu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar