Halfeti’de polis 15 evin kapı ve penceresini kırdı

Halfeti’de polis 15 evin kapı ve penceresini kırdı

Halfeti ilçesinin Aftar Mahallesi’nde “İhbar var” iddiasıyla 15 eve baskın düzenleyen polislerin, kapı ve pencereleri fünye ile patlattığı belirtildi.

Urfa’nın Halfeti ilçesinin Aftar (Kurugöl) Mahallesine, 12 Kasım’da saat 03.00 sıralarında polislerce baskın düzenlendi. “Örgüt üyesi var” ihbarı iddiasıyla mahalleye çok sayıda zırhlı araçla gelen özel harekat polisleri, 15 eve kapı ve pencereleri fünye ile patlatarak içeri girdiği belirtildi. Evlerdeki eşyaları dağıtan, yurttaşları da yüzüstü yere yatırarak arama yapan polislerin, 6 saat sonra mahalleden ayrıldıkları kaydedildi. 

‘Evrak verilmedi’

Evlerine baskın yapılan mahalle sakinleri, polislerin 15 evin kapılarını kırdığını, evlerini de kullanılamaz hale getirdiğini söyledi. Keyfi bir şekilde evlerin kapı ve pencerelerinin kırılıp patlatıldığını belirten yurttaşlar, baskınlara ilişkin polislerin kurşun kalem ile bir kağıda “hasar tespiti” başlığıyla bir takım yazılar yazdığını, ancak kendilerine her hangi bir evrak verilmediğini belirti. Yurttaşlar, yaklaşık 6 saat mahallede bulunan ev ve ahırları arayan polislerin, hiç kimseyi gözaltına almadan mahalleden ayrıldığını söyledi.  

2 gündür gelmediler

Polislerin baskın yaptıkları evlerde bulunan yurttaşlara, “Devlet kırdıysa yapar” dediğini, ancak aradan geçen 2 günde hiç kimsenin kendilerini aramadığını belirten yurttaşlar, “Çocukların psikolojisi bozuldu, gece uyanıp polis gelecek diyorlar” dedi. (MA)


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar