Hazır bekleyen savcılardan HDP’li Taşdemir hakkında jet soruşturma!

Hazır bekleyen savcılardan HDP’li Taşdemir hakkında jet soruşturma!

HDP’ye yönelik linç saldırısı itirafçıların düzmece ifadeleri de eklenerek devam ediyor. Süleyman Soylu’nun bir itirafçının ifadesini öne sürerek hedefe çaktığı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı anında harekete geçerek, soruşturma başlattı

HDP’ye yönelik linç saldırısı, milletvekilleri hakkında Meclis’e gönderilen fezlekeler, usulsüz yargılama ve yargı üzerinde oluşturulan baskılarla hızla kesilen cezalar, gözaltı ve tutuklama furyası, histerik söylem ve hedefe çakmalarla devam ediyor. Kapatılmasının tartışılmaya açıldığı, ödeneğin kesilmesinin gündemleştirildiği dahası parti ve partililerin “itlafı”ndan bahsedildiği bu koşullarda kullanışlı araç muamelesi gören itirafçıların tevatür olduğu apaçık ifadeleriyle anında hüküm kurularak, iş kestirmeden çözülebiliyor.

İçişleri Bakanı sıfatı taşıyan Süleyman Soylu’nun çıktığı bir TV programında masal anlatır gibi bir itirafçının HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir’in Garê’ye gittiğini iddia etmesi üzerine, hazırolda bekleyen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı anında harekete geçti ve Taşdemir hakkında “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla soruşturma başlattı.

Bu soruşturma Soylu’nun anlatımıyla bile oldukça muğlak bir itirafçı ifadesi üzerine başlatıldı. Soylu’nun ballandıra ballandıra gündeme getirdiği bu iddianın tamamen tevatür olduğuysa bizzat kendisinin şu anlatımıyla anlaşılıyor:

“2017’de terör örgütüne katılan biri, bir süre önce bize teslim oldu. Terör örgütlerinin korkusu, bizim bu kişilerle yaptığımız mülakatlardır. 2017’de ilk önce Nusaybin ve Kızıltepe’ye geliyor, sosyal medyadan tanıştığı birinin ikna etmesiyle birlikte terör örgütüne katılıyor. Ardından kendisine bir telefon numarası veriliyor, o da HDP eski milletvekili Hatice Kocaman’a ait.

Kocaman’ı arıyor ‘terör örgütüne katılmak istiyorum’ diyor. Kocaman’ın telefonda böyle şeyler konuşulmaz çıkışı sonrası buluşuyorlar ve gidip bir süre onunla kalıyor. Ardından terör örgütüne katılıp Gara’da eğitimlerini alıyor. En nihayetinde Gara’dan Mahmur’a gidileceği söyleniyor. Gara’dan birisiyle birlikte arabaya biniyorlar. Yanındaki diyor ki ‘bunu tanıdın mı?’,  ‘Hayır tanımadım’ deyince bu Dilan Dirayet Taşdemir, HDP Ağrı milletvekili diyor.”

Bulduğu her mikrofona Kürt düşmanlığı üfleyen Soylu’nun kendi anlatımıyla bile çürüyen bu iddiaya Taşdemir dün sosyal medya hesabı üzerinden “Bu ülkenin İçişleri Bakanı güya bir kişinin anlatımlarına dayanarak ismimi veren bir açıklama yaptı. Bunun kocaman bir yalan ve iftira  olduğunu göstereceğiz.” yanıtı vermişti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar